We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Z extr​é​mu do extr​é​mu

by Zeměžluč

/
1.
Proti všemu, proti všem, jseš největším rebelem. Černá, bílá – dobrý, zlý, hned jsi se vším hotový. Odpověď na vše máš, hlavně na to co neznáš. Jsi samá kritika, tebe se však nic netýká. Už za pár let – budeš stejnej jako oni. Už za pár let – už skoro hned. Móda, póza, exhibice, to je tvoje opozice. Projevem tvé vzpoury je, když se chlastá a fetuje. Slavná rebelie tvá zde končí i začíná. Neboj se – přijde den, i ty budeš zařazen. Už za pár let… Ať se mládí vydovádí za chvíli se stejně vrátí, do kolejí vyjetejch, podle řádů staletejch. Ještě pár let – jen pár dní, i ty budeš dospělý. Už za pár let – už skoro hned. Už za pár let…
2.
Ček šmejd 02:28
Vzhůru do Evropy, heslo zní jak rozkaz. Do Evropy peněz, ne pro kulturní odkaz. Co se týče korupce a kriminality, skandálů a afér už bychom tam byli. Czech made – ček šmejd. Lidi maj´ lenoru, práce ta jim smrdí. Podvod, zlodějina to se k nim tak hodí. Soudruzi se smějí z oken mercedesů. Nová šlechta se schází v opeře na plesu. Czech made – ček šmejd. Strejci v parlamentě vlastní prospěch sledují. Neschopni nic rozhodnout, jen ostudu dělají. Kocourkov se řítí do Evropy úprkem. Oklikou a o holi s vyplazeným jazykem. Czech made – ček šmejd.
3.
Jeden -ismus druhej střídá stádo zase svorně hýká í á - hýkám - i já Krásný řeči o svobodě sny o tom, že tady bude ráj - ty jsou - ty tam. Z extrému do extrému z louže pod okap místo ruskejch filcek americkej svrab. Civilizace takzvaná celému světu vnucovaná je - čím dál - tím víc. Lidi jak v cirku opice touží po ní stále více, čím - víc je - ničí. Z extrému do extrému... Hlava plná ? snění na realitu místo není ? Tempo žití se zrychluje sled seriálů vyplňuje ho - jeho - průběh. Z extrému do extrému... Místo Boha, místo Strany peníze teď modlou lidstvu jsou - modlou - jedinou Hodnoty se v prachu válí, smějí se ti co se smáli dřív - už zas - tu jsou Z extrému do extrému...
4.
Naruby 01:57
Jo modly včera uctívané ty maj´ dnes hroby poplivané. Je tragédií historie jak snadno všechno na ruby je. Naruby je – naruby vše je – vše je. Idoly lidstvu vštěpované jsou rázem z dějin vymazané. Všech slavných mužů osudy jsou během chvíle naruby. Naruby jsou – jo naruby jsou – jo jsou. Všichni ti svatí mučedníci byli vrazi a podvodníci. Že Bůh bývá ďáblem je to tak vždycky všechno bude naopak. Naopak je – naopak vše je – vše je.
5.
Pořád nemůžu pochopit to co je, že musí být. Že vzduch čistej napohled je samý svinstvo, samej jed. Že slunce, který život dává se stále větší hrozbou stává. Že z moře, který mám tak rád je velkej smeťák akorát. Svět napohled – dávno není to co byl. Svět napohled – přitom se tolik nezměnil. Pořád nemůžu uvěřit tomu co je, že musí být. Že člověk, kterej rozum má jedná jak bytost šílená. Moudrý není už řadu let, je z něj homo Kazisvět. Na pohled se však stále zdá, že svět funguje tak jak má. Svět napohled..
6.
Jsi nula 01:59
Tak co chlape jsi svobodnej, vidím, že ten pocit máš. Žes zůstal zas jen otrokem buď nevíš, nebo nepřiznáš. Média k tobě hovoří, těm věříš a těm nasloucháš. Dnes svoboda je konzumem, ten drobný rozdíl nepoznáš. Jsi nula – nula a nikdy nebudeš nic víc – nic víc. Tak co řadový občane, kolik kůrek chleba má. Jen ten kdo je nahoře, ten se o to nestará. Třetí stav je tu navěky a zase nic neznamená. Je součástí všech režimů je jedno, kdo moc v rukou má. Jsi stále nula – nula a nikdy nebudeš nic víc - nic víc.
7.
Kde to jsem? 02:11
Jak každej stát tak každá zem, celej svět je rozdělen. Na národy a etnika, podle barvy a jazyka. A především, no to se ví, na chudý a bohatý. Třetí svět – kde je teď. Co je zač zem – v níž to jsem. Každej tvor co obývá Zem, každej z nás je označen. Sever – západ, východ – jih, propast roste rychlej jak dřív. Dnes pod pláštíkem svobody otročí celé národy.
8.
Ďábel je v lidech, v jejich duších, lidé si peklo dělají. Peklo na Zemi, né pod zemí, trpíš za živa a ne po smrti. Zlo to je v lidech, války jsou plodem věčnýho lidí blbnutí. Od smrti kyjem k plynům a bombám roste úroveň zabíjení. Armády světa jsou dílem lidí, cíl jejich touhy je ničení. Destrukce všeho a hlavně sebe vrchol lidskýho myšlení. Ďábel je v lidech, jinde není, člověk je ďáblem zhmotněným. Úroveň žití nestojí za nic, armády rostou vzkvétají. Továrny chrlí letadla, tanky, miliardy jdou na zbrojení. Co schází světu než hory zbraní, co schází lidem ke štěstí. Armády světa – nástroje moci, obrazy bídy, ponížení. Armády lidí jak stáda ovcí pro radost vládců chcípají.
9.
Díky 02:03
Kolikrát máš života dost jsi samý vztek, samá zlost. A pocit máš, že není sil abys tu dál ještě byl. Ať je jak je, přestaň klít vždy stojí za to dále žít. Díky za nebe se slunce, za to, že tady vůbec jsem. Díky, díky za každý den, zítra tu možná nebudem. Ať je jak je, tak už se vzmuž, je spousta lidí na tom hůř. Máš rozum svůj tak dál se rvi, ať naplní se tvoje sny. Že snílek jsi – naivní bloud je nadějí, ne ostudou. Díky za...
10.
Svět 01:52
Pod nohama šedá zem, šedý nebe nad hlavou, šedým stínem na pohled, uvnitř prázdnou nádobou. To je člověk, to jsem já, to jsi ty má rozmilá, to je svět v globále, to je „salto mortale“ Šedej, šedej, šedej je svět. Prázdno, prázdno, prázdnot je ve mně.
11.
Jak to jde se každej ventiluje, mocipáni vedou války, boje. Plebs má rád box, na fotbale běsní, někdo střílí, druhej mlátí pěstí. Nech druhý žít – ať jsou jací jsou. Ať fašouni nebo komunisti, stejná pakáž vzešlá z nenávisti. Barva kůže nebo třídní původ k likvidaci člověka je důvod. Nech druhý… Stokrát lepší černej s myslí zdravou než uřvanej nácek s prázdnou hlavou. Člověka poznáš podle chování ne podle zvyků nebo vyznání. Nech druhý žít – ať jsou jací jsou. Nech druhý žít – nesuď lidi podle rasy. Nech druhý žít – co na tom jaký maj vlasy.
12.
Podívej se 02:06
Podívej se nahoru, podívej se na nebe. Podívej se zpříma, konečně sám na sebe. Sám si pohleď do očí, přestaň sobě lhát. Už se jednou narovnej zkus na vlastních nohou stát. Podívej se jen, jak se věci ksakru mají. Podívej se jen, otevři oči. Podívej se… Chyby vidíš u druhých, všude kam se podíváš. Dej si ruku na srdce, copak ty žádný nemáš. Podívej se… Podívej se… Začít musíš hochu sám a to sám u sebe. Každej vlastní cestu má, nikdo tě k ní nedovede. Podívej se…
13.
Nezabiješ! 02:02
Od jakživa tu hrůzu vidíš, tajíš dech a jen se divíš. Zabíjení pro radost, no jenom tak pro zábavu. Copak člověk to je skvost, bratr bratru srazí hlavu. Ač se lidé věčně mlátí přes to všechno stále platí. Nezabiješ – stojí psáno. Nezabiješ – tak zní Zákon. Násilí, zlo, zabíjení samozřejmost každodenní. Život zázrak zázraků, největší dar – poklad Země nemá cenu pěťáku. Kain je v tobě – Kain je ve mně, ač jsme my lidé samá zloba, věčnou platnou mají slova. Nezabiješ… Nezabiješ – to je dáno. Nezabiješ – je shůry dáno. Nezabiješ!
14.
Kde to jde se vetřít všude se jen cpát nic ti není svatý jseš tvor bez zásad dneska zná tě město zítra celej kraj jenom pěkně dál tu svoji roli hraj Jseš čistej jak tvoje bílá košile děti vzorný jsou žena nepije život bezúhonný pověst výtečná kariéra tvoje bude bezpečná Když jseš blbej no tak se snaž Když se kácí les tak třísky lítají nepřátelé tvoji šanci nemají přes mrtvoly jdeš každý má tě rád dav bič potřebuje bude za tebou stát Už je z tebe známá vážená osoba lid chce být klamán pořád dokola účel prostředky světí a s jídlem roste chuť jsi spasitel i vůdce když jseš blbej - no tak buď Když jseš... když jsem blbej - no tak buď
15.
To je nuda 01:38
Každý ráno vstát, to je nuda! Potom večer spát, to je nuda! Přes den světlo svítí, to je nuda! Večer zas tma k zblití, to je nuda! Co jsem komu udělal, že tu musím žít. Vždyť já jsem v tom nevinně, tak mě nechte být!
16.
Každej v něčem jede a ještě se tím chlubí, chlubí se co bere, všude o tom mluví. Je posera a slaboch kdo v ničem nejede, každej se halt baví jak nejlíp dovede. S životem na začátku, s rozumem na konci. S životem na začátku, zároveň na konci. U videa sedět, společně se nudit. Vše na co se zmůžeš, sjet se nebo zhulit. Dennodenně mimo, z rána strašný stavy, dej si zas a znova zlatou ránu do hlavy. S životem…

credits

released January 1, 1997

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Z extrému do extrému, you may also like: