We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

XX Live

by Do Řady!

/
1.
2.
Přesně za minutu dvanáct, z Blaníka dírou v zemi, jde rytíř bít se za nás a budem zachráněný. Evropou mašírujem, říkaj nám: "Dyť jste malí!" Co si tak pamatujem, z vysoka na nás srali. My, z hory, všem vzkazujem, přijdem naposledy, k vám zachránit celou zem - až budou všichni hnědý! Ref: Spláchněte za sebou - (my přijdem), teď se nám nechce hnout, možná, že až další den. Spláchněte za sebou - (my přijdem), teď se nám nechce hnout, vždyť co se může stát? Co se tam těm šaškům může stát? Nikam nejdem. Šiky reků od Blaníka, do boje by se vrhly, něco mi ale říká, moc by se nepřetrhly. Z obzoru mává bída, chcem žít jak prase v žitě, ten rytíř odpovídá národní mentalitě. Až přijde čas, pomůžem odklopíme stěny, hleď všichni jsou už bohužel - v těch sračkách utopený! Ref: ...
3.
Hellou 02:56
Helou, vy troubové - umíte aspoň číst? (To nás teď naučej!) Cashflow a rating, to umíte snadno splíst(To nás teď naučej!) V koncernu dealer náš, bubliny na prodej (To nás teď naučej!) Do bytů vlízt se snaž, vnuť jim, že tohle chtěj (To nás teď naučej!) Ref: Ze stromu mám slízt, jak jen jsem si trouf žít? Jak slepej se dám víst, až tam - k český Wall Street. Je prázdný - to moderní prokletí z frází, do nás vším budou cpát, do hlav nám budou cpát. Bez pruhů s hvězdama, byl by náš svět špatnej vtip (To nás teď naučej!) Učej nás od mala, že víme všechno líp (To nás teď naučej!) Na všechno máme kurs, Carnegie radí všem (To nás teď naučej!) Bez rady právníků prdel si nevytřem (To nás teď naučej!) Helou, vy troubové, budete závidět? (To nás teď naučej!) Tak, jak my pískáme, bude se točit svět (To nás teď naučej!) Asertivní se stát, keep smiling, velkej styl (To nás teď naučej!) Odpověz, když se ptám, kde by si bez nás byl? (To nás teď naučej!) Ref: Tohle není pro mě, to není pro mě, to není pro mě. Sorry, jsem na to tupej!
4.
Nemůžu se už na to dívat když PKS nám radí, prej vo lásce máme zpívat, dost nám to vadí! Každej chce teď obdiv dívek získat, každá ho v duchu hladí. Sexuální symbol zítřka, dost nám to vadí! Každej chce teď tohle hrát, jak on jí ňák má rád, dost nám to vadí!
5.
Novináři 01:42
V novinách svým písmem svatým tlučem do hlav prázdnejch, je nám všechno jedno, jen ať blbí kupujou, naše články na čele máš vypálený jako cejch, když na tebe ukážeme, tak tě zlynčujou. Ref.: Jasný je- Jde řídit svět, když můžeš psát, zabít pro pár vět - ten příběh mám rád, kdy cejtím krev, chci říct to všem - sekej, střílej, už jdem! Sekej, střílej, zab je - ať jdem! Ty, co chceme udoláme, že až na dno spadnou, ať to nemaj úžasný, jak si to malujou, věci, co se nestaly, když budem chtít - se stanou, pak, že s někym novináři manipulujou. Ref.: Jasný je- Jde řídit svět, když můžeš psát, zabít pro pár vět - ten příběh mám rád, kdy cejtim krev, chci říct to všem - skákej, střílej, ať jdem! Sekej, střílej, zab se - ať jdem!
6.
Jedem... 02:39
Z těch protichůdnejch informací mám už v hlavě zkrat, dyť prase se v tom nevyzná, mozek to nechce brát, my potřebujem někoho, kdo určí správnej směr, tak rádi v davu stojíme, na povel zrovna řvem! Ref: Jedem! Jedem! Na povel zrovna řvem! Jedem! Jedem! Na povel teďka zrovna řvem! A štve nás, že je pondělí, že máme malej plat, že šéfové sou kyselý a holky nechtěj dát a v davu si však řekneme: "Teď jim to ukážem!"- tak proto tady stojíme, jak kreténi zas řvem! Ref: Jedem! Jedem! To řekli nám, no tak řvem.
7.
Celou bibli znám nazpaměť, kázání mě z židle zvedá. Otec Rony v sboru nám řek, bez lásky prej žít se nedá. Co sem se k vám, bratři, přidal, moje duše stoupá vzhůru, někdo mi tu ale říkal: "Sorry, vole, to máš smůlu!" Ref: (Chorus bratří) Ježíš se na tě dívá, sypej do kapsy bratří, ty víš - co určitě máš rád, to nám teď patří. Prachy se mi nějak tenčej, jako by je někdo šlohnul. Sestru jsem vzal k meditaci, otec Rony mi ji vohnul. Detaily mě nesměj zviklat, moje duše stoupá k hvězdám. Slyšel sem tu zase říkat: "Sorry, vole, to si nezvlád!" Ref: Ježíš se na tě dívá, sypej do kapsy bratří. Přeštaň se aspoň blbě ptát, co nám teď patří? - Ty nám teď patříš sám!
8.
Ani hnout 02:02
Co je kde nevnímám, když s kvérem pobíhám, já chtěl být vždycky zlej. Joystickem zamířím, všechny je vystřílím, jsem prej dost ulítlej. Krví monitor na mě stříká, kam se na mě ty blbci hrabou. Maso trhám, až kolem lítá, zase všichni jsou vzhůru bradou. Perfektní sport, chci vás teď všechny smáznout, ani hnout, [stůj, ani hnout!] Vždycky umím zmáčnout správnou spoušť, stůj, šmejde, ani hnout! Brácha se neměl smát, po mým teď budem hrát, řek´ jsem jen: „utíkej!“ Lepší z nás vyhrává, brácha teď joystick má v prdeli zapíchlej. Naši sousedi už jsou tuhý, já je skolil jednou ranou. V týhle hře jsou tím pádem druhý, zmáčknu „escape“ a oni vstanou. Perfektní sport chci vás teď všechny smáznout, ani hnout, [stůj, ani hnout!] Vždycky umím zmáčnout správnou spoušť, stůj, šmejde, ani hnout!
9.
Karanténa 01:36
V Praze moc čistejch míst nezbývá - utíkej co nejdál. Nádraží Střed ve špíně zahnívá - utíkej co nejdál. Maso volezlý v stánku jíst bych se bál - utíkej co nejdál. Někdo na džbánu plíseň seškrábal - utíkej co nejdál. Klidně to dál vodnesem, tolikrát vodnesem, klidně to dál vodnesem. Smrad, jedy tropický budem dobře znát. Hajzly posraný důvěrně všichni znaj - utíkej co nejdál. Blechy tam na tebe naskákaj´- utíkej co nejdál. Do tramvají v skafandru měl bys´jít - utíkej co nejdál. Štětky nechat lékařsky prověřit - utíkej co nejdál. Klidně to dál vodnesem, tolikrát vodnesem. klidně to dál vodnesem. Smrad, jedy tropický budem dobře znát. V Praze moc čistejch míst nezbývá - utíkej co nejdál. Hlavní nádraží ve špíně zahnívá - utíkej co nejdál. Špitálem vane náramnej smrad - utíkej co nejdál. Prachy musíš na dřevo vysypat - utíkej co nejdál. Klidně to dál vodnesem, tolikrát vodnesem, klidně to dál vodnesem. Smrad, jedy tropický budem dobře znát. Chceme karanténní péči pro všechny z nás.
10.
Chtěl by si bejt za vodou, jenomže kde na to vzít? Expert ti hned poradí, pomůžem ti, vstávej! Prachy ti hned přiklepnou, můžeš s nima odejít, podepiš - a všechno je O.K. Ref: Teď jsi náš - padá nůž, koukni, jak je blízko, jsi náš - padá nůže, teď to víš, sis hezky naběh. Hej! Padá nůž nad hlavou, sjel nízko. ´Se měj, budeš mít menší problém, no tak se měj, budeš mít menší problém. Splátky ani náhodou, musel bys bejt kouzelník. Exekutor povídá: "Neplatíš, tak padej!" Lichváři se zasmějou: "Di si bydlet na chodník." Do smrti už budeš nasranej.
11.
Poražený 03:16
Teď jsi zboží na prodej, teď nad tebou chřestěj kasou, řeknou ti: "Seš pomalej, vůbec nemáš dobrej drajv!" Ty, který už nestačej, zašlápnou a rovnou zhasnou, skurpule se nenosej, praktický je, když seš štajf. Ref: Viděls ležet poražený vícekrát, rozvrzaný jako starej krám, neradim ti nikomu z nich jít se smát, tak (moh bys prej skončit sám) - pryč táhnout. Saniťák hned naloží, v lidskym mase klesly ceny, v špitále seš za zboží, lukrativní lidskej strach. Tělo šlo líp využít - za vosum marek říšský měny, řeknou ti kdy vodejít, vydejchneš a už seš prach. Ref: ... -nakonec odejít s prázdnou. Vypadni a nepřekážej, musíš se spálit a popel odstranit, zjisti si, kam ho pak svážej (koukej to vodbejt včas) Každýho jde vydírat, ty, co maj co ztratit, neutečou, přežiješ tak akorát, náhody se nesměj stát. Bezohledně vyždímat, krev a pot ti z pórů tečou, před špalkem řekne ti kat: "Osobně to nesmíš brát!" Ref: ...
12.
Jedem plnou parou!! Ten, kdo to nám sliboval, má koryto, jak chtěl - co slíbil zapomněl, tak co jsi víc čekal? Ten, co nám dneska velí, v listopadu věnec věnoval, na stuze stojí: "Těm, co už nepotřebujem." Tak co jsi víc čekal? Ref: Duševní rakovina, milióny s´ je stál, je to prej tvoje vina - tak co jsi víc čekal? Pomůžem těm, kdo umí, vzdělání bude náš kapitál, nejdřív velká věc nakonec byla kec, tak co jsi víc čekal? Ref: ... Lidi jsou dneska drahý, radši hadry dáme na regál, vpředu Evropa - a po nás potopa. Tak co jsi víc čekal?
13.
14.
Nemám rád konzervy... Nemám rád tenisty... Nemám rád syfilis...
15.
Tady chcíplo město a pár jich zbylo, choděj k sarkofágu hasit modrej oheň. Tady chcíplo lidí, tak si na ně vzpomeň. Tady všechno chcíplo potichu a mlčky. A z nevinnejch lidí zbyly jenom sračky. Budem si spolu mlčet jak v ruským filmu. Možná, že mi začneš brečet jak v ruským filmu, tak to radši vynech. Všichni jsem jak statisti ruskýho filmu, chceme tiše přervat nitě. Všichni jsme kompars v ruský realitě. Tady je to ňáký černý město, vopuštěnej lokál, není pivo. Zakašli a vodpal, už tu nic nezbylo. Tady něco chcíplo jako někde v díře. Tady je furt půlnoc a to je k nevíře.
16.
17.
Do řady! 03:11
Všechno je výplod lidský fantazie, zas někdo vyžívá se v ponižování druhých. Cholerický Maďar řve jak stádo volů, ale stejně mu nikdo nerozumí. Jsme jenom figuríny bez pocitů a viny, bez jména. Není pravda, že všichni jsme stejní! Tak do řady! Tak padej, padej! Vpravo v bok, vlevo v bok, můžu se ti na to vysrat!
18.
For stupids 04:02
Velká hlava, žádný hovězí. Kudy? Tudy? Slepí vítězí. Přestaňte kvičet, poslouchejte chvíli! Chceme z vás udělat kulturní lidi. Násilí, mříže s okovy. Temnota v nás – židle na stoly. Tupá hlava, hubu vyžranou. Máš to marný – rána za ranou.
19.
Nikomu nic 03:54
Nikomu nic nedlužím, nikomu nic nevrátím. Nikomu nic nepovím, od všeho se odvrátím. Nikomu nic nesvěřím, nikomu nic nezkazím. Nikomu nic nevěřím, z plamenů zbyl jenom dým – s každým jsem si rovni! Nikomu nic neprodám, nikomu nic nekoupím. Nikomu nic nevydám, není světlo ani stín – s každým jsme si rovni! Ale s někým jsme si rovnější!
20.
Budeš mít všechno khaki, šaty, auto, mozek tady. A prachů budeš mít plný skříně. Válečný kříže ve vitríně. Uniformu nablejskanou ať ti každej uhne stranou. Budeš mít vlastní i kvér. Tak co chceš víc, nestůj a ber. A když máš tak rád zbraně tak ti dáme taky na ně. Budeš mít vlastní helmu, plynovou masku a psí šelmu. Tak se přidej, budeš mí zelenou v kapsách, v hlavně a na kalhotách, přidej!
21.
Gastarbeiter 04:11
Musíš bejt gastarbeiter anebo ve vládě jinak si poslední frajtr, frajtr v armádě. Nejdřív si špinavec, rohožka pro Turky, zametáš v podchodech, přespáváš v parku. Do kafe z bufáče lámeš si kůrky, zase si ušetřil nějakou marku. Gast, gast, arbeiter schweine, pro Němce stojí a lajně. Totálně nasazenej za tvrdou měnu, pro velkou říši játra si trhá. V pekelným tempu a u huby pěnu pro pfenig Čech i za plot se vrhá. Přijedeš na medvědu s doutníkem v hubě, cestou přes Bahamy smeješ tu špínu. Posnídáš kaviár při živý hudbě, aby si zapomněl, že jsi žral hlínu!

about

Band webpage: dorady.cz

Recorded live on 1.September 2007 at Amfiteátr Kyselka, Bílina.
Audiorecording: Ladislav Veselý
Audiomix: ATF media Teplice, Luboš Růžička
Mastered by: Hynek Volman

credits

released February 20, 2009

Vocals: Petr Rajtora, Miroslav Bob Svoboda, Pavel Vimr
Guitar: Vladimír Volman
Bass: Milan Vlček, Luděk Pýcha
Drums: Dan Městka, Michal Mlej, Ian Frankeinstein Štěpán, Jan Frohlich

Guest -

František Egon Müller
Petr Sid Hošek
Jan Gejza Pimper

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like XX Live, you may also like: