We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

U š​í​lena nesersrny

by Houba

/
1.
Vězení 03:05
Přežil zas další zbytečnej den. U okna tahá z cigarety. Touží být, kde není ta dokonalá souhra stěn, to jeho vězení, jeho bachař stereotyp. Poslušně v řadě až na konec. Zdrží se pro vás zbytečnejch řečí. Už nikdy nechce chtít. Nemůže žít mimo svou klec. Vůbec se nediví, když večer u jídla brečí. Uvězněn právem za lhostejnost dle svýho přání na doživotí (doživotí). Pomalu stárne v objetí stěn. den za dnem za dnem. V kleci je pánem, spokojenost, život jen kape, nic ho nenutí (nenutí). Chce jenom přežít, zas další den, den za dnem za dnem. Jen pár dnů svobody, co chtěl by za to dát. Prožít je pomalu a dalších se pak bát. Nemít strach z lidí, co všechno moh´ by dokázat. Jenže se stydí, svý vězení má vlastně rád.
2.
23x pang 02:07
Nebývá punk jako punk. Něco je jen jako punk. Kdo zná punk, hned není punk. To asi ví každej punk. Kráčí punk, poslouchá punk. Přijde k němu druhej punk, Říká:“ Není punk jak punk, já sem totiž taky punk.“ Chorus: Každej to svý o punku ví a každej sám tomu po svým rozumí. Každej to svý o punku ví tak nezlobte se, když to není libový. Číro na hlavě má punk. „No no Future!“ křičí punk Pogo tančí každej punk. Nikdy neumírá punk! Starej punkáč křičí:„Punk není, už co bejval punk, dneSKA už to není punk, sakra dřív to bejval punk!“
3.
Ten kdo neskáče, prej není Čech! Vozíčkář pláče, takovej pech. Tenhleten zákon, fakt není fér. Jak k tomu přijde beznohej? Občanku vrací, kdo neskočí. Když odevzdávám, (tak) se otočím. Úředník na mě si zakřičí, že sem teď cizí!, pak odskočí… Chorus: Kdo neskáče, (e-o) ten není, ten není! Kdo neskáče, (e-o) ten není, ten není! Vlastenci nejsme, a taky proč? Když tě to sere, vzteky si skoč! Na světě blbců, jsou tisíce. V Čechách jich žije snad nejvíce. My to nacvičíme a všechny přeskočíme
4.
Zradím tě než napočítáš pět řeknu ti to se někdy stává seru ti na celej tvůj svět ve kterym existuje pravda (pravda) Nemusíš se snažit o odpor já dobře vím kolik síly máš přede mnou měj se na pozoru pro mě jsi jen bezvýznamnej sráč Chorus: Život uteče jako voda i s tvojí zbytečnou rolí další revoluce krátká epizoda chtěl by jsi pro ni krev prolít Nikdy by tě nenapadlo sám sobě do očí si lhát klidně se postav před zrcadlo můžeš se naposledy smát Až budeš o pár let starší tak zradíš svoje ideály tak jako já a stovky dalších taky jsme se nejdřív smáli!
5.
Šašek 03:05
Dopíjí láhev od vína, sedí tu potmě, vzpomíná. Šašek, směšnej klaun. Ne, nikdy nebyl milován. Zažil jen výsměch dospělých a pachuť zrady od ženy. Každej se na něj usmíval. On sebe nemoh přinutit. Šašek, směšnej klaun. Smích celej život předstíral. On neměl život jako vy. On se už směšnej narodil. Chorus: Tak šašek na jevišti stál a lidem, pro který měl hrát, začal svůj osud vyčítat. A čím víc klel a nadával, v publiku každej smíchy řval, pak celej sál mu zatleskal. Na prstech ruky spočítá, kolikrát stálo za to žít. Šašek, směšnej klaun. Už nikdy nechce slyšet smích! Motá se šašek městem pryč. Poslední veselej kýč.
6.
Sráči 01:56
Když slunce vyjde na obzor se škrábe, Do práce vstává každej pilnej srábek. Oholit, kafe, cígo, povysrat. Povaleč se smíchem jde spát. Otcové vzteky rudí, otcové vzteky rudí. Zůstávaj v permanentní křeči. Nechápu, proč je prudí. Nechápu, proč je prudí, že sme ty povaleči, povaleči! Když slunce nad hlavama lidem kráčí . ostatní nespí, jenže my sme sráči. To denní světlo bolí do očí. Dojdu se nejvýš vymočit. Matky se ze sna budí, matky se ze sna budí, a do polštáře tiše brečí. Nechápu, proč je prudí. Nechápu, proč je prudí, že sme ty povaleči, povaleči! Když slunce za obzor se schovat běží, Otvírám oči, ale ještě ležim, Prospal sem úspěšně zas další den, Noc je nejkrásnější z žen. Člověka život studí, člověka život studí, od rána do noci jen klečí. Nechápu, proč vás prudí. Nechápu, proč vás prudí, že sme ty povaleči, povaleči! Chorus: O práci nechám si zdát.. Ze sna budu se smát. A až půjdete spát, já snad dokážu vstát.
7.
Tisíceré díky trochu zabolí. Ze spánku do tmy se usmívám. Čekám až strach až z Tebe povolí. Tu bolest už radši nevnímám. Rozsvítím světlo, pak Tě otočím. Představím Tě svým starým hodinám (Po rodičích). A mrtvej pes na patník vymočí mý přání Tobě k narozeninám. Chorus: Tak si ho vem, je tvůj! Tvůj život, mírnej nadprůměr. Vem si ho, vem! Tak jako já ten svůj s výhodou koupil na úvěr. Vem si ho, vem! Děkuji znovu, to tak dobře zní. Smích na tváři už mě netlačí. V jediný větě nás uvězním. Jen vítězství mi dávno nestačí! Sem ten, kdo tvůj svět stvořil, Ten svět, co teďka proklínám. Tvý slzy mi život boří!!! A já ho stavět už nestíhám!
8.
Z korun stromů mává vlakům na pozdrav V očích má štěstí když se někdo otočí Rád by se ztratil světlé dálky prozkoumat Přestal se bát na cestu vykročí Až slunce za obzorem zmizí Krajina stínů ožívá Všechno je najednou tak cizí A v dálce křik se ozývá Ve smyčkách se stále vrací Dotek i jeho ozvěna Nakonec jasný barvy ztrácí Kolem se převaluje tma Rád by se ztratil nehledal by cestu zpět Zazvonit na hranu jít až na okraj Možný by našel někde jiný lepší svět Stejně by v něm zůstal zase sám Až slunce za obzorem zmizí Krajina stínů ožívá Všechno je najednou tak cizí A v dálce křik se ozývá V mlze ohně jak za dávných časů Vykřičí hvězdám poselství Nemáte právo na mou spásu Už nechci dál tady žít
9.
Večírek 03:24
Začíná večírek ztracenejch existencí vstupné je neúspěch a posledních pět pencí, pro zvané bez domů, aut a krásných žen, pro ty co spolehlivě promarní každý den. Pro všechny, kdo bolestí se sklání pod křížem sebelitování. Čtou si navzájem ze svých prázdných knih, kam patří poznámky o životních úspěších, krafají o tom kde by, kde by byli kdyby nebyly překážky, kdyby plnili sliby, jak rádi by pomohli umem svým, ale svět je furt proti nim. Chorus: Seance pro všechny ztroskotance, jež život vybavil rancem plným smutku, závisti, ignorance, tuctovosti a marný šance. pro ty co po nich neštěkne ani pes, koná se, koná se právě, právě dnes. Začíná večírek ztracenejch existencí a zábava je to na pytel. Začíná večírek ztracenejch existencí a já jsem jeho král, jeho hostitel.
10.
Je naše spása. Zachrání celou vlast. Je rytíř světla. Neřádům zláme vaz. Má pro ně provaz! Silnými slovy pomalu stlouká kříž. (ty rány slyšíš) Když začne kázat, jestli mu uvěříš, nebere v potaz! Závidí krásu. Žebrá ji od lidí. Každýmu nalže, lže, jak je solidní. Ovace bouří! Zatrhne bohu hříšnou toleranci. (až nadejde čas) Pozvednou pravou falešný vlastenci. A začnou bořit! Chorus: Teď schovává svou tvář za lásku k vlasti. Pak kalendář zaznamená. Že strhává ,ten lhář, nás do propasti. Ta svatozář je kradená. S úmyslem zničit buduje kolem mříž. Svobodu bere rozumu na obtíž. Myšlenky špiní! S výsměchem v tváři odpoví na dotaz. (Tak prosím Vás) To už tu bylo a nesmí přijít zas. Zastavte svini!
11.
Ve jménu vlajky, vlasti a cti ve jménu slepý víry v povinnosti charakter tepe a ocelí kove rukujou do boje hrdinové Ve jménu vlastní pravdy a cizí lži chystají se svý životy položit otcové na ně s hrdostí shlíží ozdobí hřbitovy bílými kříži Chorus: Proč v žilách krev pění nenávist zatíná pěst když válka výstřely sténá hrdostí pláče rodina A jak se svět mění na konci, konci všech cest zůstává smrt pořád stejná když umírá hrdina Poslední blázen se naivně směje v duchu se modlí za nepřítele vyčkávaj tiše budoucí vrazi až si válka rozpustí vlasy jediný výstřel do ticha zařve úsměv ztuhne pomalu ztrácí se z tváře a smrt se nasytí když je co žrát potom je pozdě, pozdě se ptát Chorus: Proč v žilách krev pění nenávist zatíná pěst když válka výstřely sténá hrdostí pláče rodina A jak se svět mění na konci, konci všech cest zůstává smrt pořád stejná když umírá hrdina

about

Band webpage: www.houba.info

Recorded and mixed on 25.January to 18.Febuary 2007 at ExAvik studio, Plzeň.
Sound engineer and mixed by: Pavel Brom
Mastered by: Přemek Haas (studio PyHa)

credits

released April 29, 2007

Vocals: Majkl
Bass, Vocals: Martíček
Guitar, Vocals: Jikl
Drums, Vocals: Hrdla

Guest -

Vocals : Pavel Brom (6), Míša Benešová (7, 11), Míša Hesová (11), Tereska Berková (11)

Trumpet: Tomáš Svoboda, Míra Lazebník
Saxophone: Ondera Novák
Piano: Míša Hesová

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like U šílena nesersrny, you may also like: