We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Tak řekni

by Zeměžluč

/
1.
Tak řekni 02:16
Tak řekni ... kde jsou! Řekni kde ty lidi jsou, prach byli a zas budou. Kde jsou, kam se poděli, pryč jsou, dávno zetleli. Je tisíc způsobů jak s lidma naložit, zakroutit krkem, zaživa usmažit. Co tě jen napadne to všechno se může, narazit na kůl, stáhnout z kůže. Tak řekni ... kde jsou! Řekni co se mohlo stát, milionů padesát, takový lidský oběti neznalo žádný století. Je tisíc způsobů co s lidma udělat, dají se postřílet a nebo zplynovat. Naházet do jámy, spálit na hranici, rozvěsit po stromech, useknout palici. Nejhorší na tom je, a toho se můžeme bát, že všechno co se stalo se znovu může stát. Tak řekni ... kde jsou!
2.
Sami sobě 01:31
Slyšte! Svoje nejlepší lidi – lidi, lidi. Jen ať to každej vidí – vidí, vidí. Jak vypadá vděk počesku – česku, česku. Facky místo potlesku – potlesku. Ponížení a rány – rány, rány. Z kostí, slz slavobrány – brány, brány. Co jsme my lidé, co jsme zač – zač, zač. Ty Bože nad námi plač. Sami sobě to se ví, cizí to tak neumí. Cizí nezná slabých míst, nezná pravou nenávist.
3.
Hanba 02:28
Odsun to je vyhnání, vyrvání lidí z domova, bez ohledu na vyznání, jen dle jazyku otcova. Hanba – hanba nám, hanba – hanba vám. Hanba – hanba všem, všem těm co to připustili. Odsun to je vyhnání, vylikvidovat byl cíl, k mateřštině své přiznání tak každý draze zaplatil. Odsun to je vyhnání, vinu však nikdo nezkoumal. Kolektivní trestání, to „vítěz“ se vyznamenal. Odsun to je vyhnání, to se nedá odestát. Když jedni se pravdě brání, pak druhý dál bude křivda žrát.
4.
Jste jiní 02:12
Sobotu plést si s nedělí, tak to byste věděli. Zprava doleva, že prej psát, klikyháky malovat. Chcete košer chlast i žrádlo, nevoní vám naše sádlo. Jó lepší nežli vepřová je chudák holka Hrůzová. A co ten jazyk – tak řeč cizí, kdy už ta ze světa zmizí. Je provokací je to že jste, tak co děláte zrovna zde. Můžete si za to sami, že není tu místo mezi námi. Není tu místo mezi námi, není tu místo pro vás. Jste jiní, jste jiní, jste jiní, sakra jiní, a tím jste vini. To, že jste jiní – to je ten hřích, jste trnem v oku nás neschopných, všech nýmandů a šedých nul. Jste nad zlato, jste světa sůl, v rozmanitosti, v odlišení, v tom tkví kouzlo nad něž není. V tom je síla a krása světa, až budem stejní – pak po nás veta. Jsme jiní, jsme jiní, jsme všichni jiní. Jsme jiní, jsme jiní, díky Bohu, jsme jiní.
5.
Člověk 03:41
Člověk, člověk – pěkný tvorstva pán na zemi. Člověk, člověk – největší omyl, když ho Bůh stvořil se stal. Ze všech zvířat jenom člověk, vládne řečí, lže a brečí. Ze všech zvířat jenom člověk se přizpůsobí ať čemukoli. Ze všech zvířat jenom člověk, vše zneužije – druha zabije, člověk… Jenom člověk stále se mění, stále si hraje na to co není. Jenom člověk ve své pýše se poníží bez potíží. Jenom člověk zradí sám sebe, svoji lásku, víru i tebe, člověk…

credits

released January 1, 2004

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Tak řekni, you may also like: