We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Syst​é​m kanibal

by Zeměžluč

/
1.
Amrum 03:34
Jen další z katastrof, jedno z mnoha míst, že není poslední, tím můžeš si být jist. Koho to tak sere, Amrum je osud, co čeká zemi. Jen jedno z mnoha jmen, však já v těch místech byl. Mám před očima ráj, o němž jsem vždycky snil. Jak málo stačilo, všude smrt a spoušť, život se vytratil, místo ráje je poušť. Takovejch tragédií nám denně přibývá, kousek po kousku „země i ráje“ ubývá. ENGLISH: Just another catastrophe One of the many places Be sure That it's not the last one. Who's fed up Amrum is the destiny Which the earth is waiting for. Just one of the bunch of names I've visited the places I can imagine paradise I've always dreamed about. How little it was necessary Death and disaster are everywhere The life is gone Paradise has changed to desert. There are more tragedies Every day like that Step by step "Earth and paradise" are waning.
2.
Národ sobě 01:52
Národ sobě vyvolí zas telata jalový. Syčáky a zloděje, to nejlepší co v něm je. Národe ty namyšlený, bordel ti halt šmakuje, když se dívám na tvůj výkvět, tak mě hanba fackuje. „Res publica“ trpí, chřadne, lid se diví kdo mu vládne. Ta elita co řídí zem je jeho věrným odrazem. A národ Švejků u piva, jak už to u nás chodívá, proklíná zas ty nahoře, v tichosti a pokoře. Kdo nechá si na hlavu srát, bude jen brblat, nadávat. Tak to bylo, tak to je, tak to tady funguje.
3.
Je tady a jde po nás systém co nám jednou srazí vaz. Bez pekla, bez nebe, upletl člověk bič sám na sebe. Je to systém kanibal, je to systém kanibal, je to lidožrout, lidí – žrout, žrout, žrout. Tohle teprve konzum je, systém kanibal se jmenuje. Žere všechno, hlavně lidi, chtěli ho, tak co se teď diví. ENGLISH: It's here and it's going after us The system that'll one day break our necks No need for heaven or hell man's made a whip for his own back. It's a cannibal system It's a cannibal system It's a people eater a people - eater, eater, eater! Only now does consumerism really start The name of the system is cannibal It eats all but mostly people They wanted it, so now why are they surprised.
4.
Příkazy a nařízení, co je vhodně a co není. Dál, je to tu dál. To už tady přece bylo, a jak krásně se v tom žilo. Dál, je to tu dál. Já jsem nevhodnej – ty jsi nevhodnej, politicky zas už nevhodnej. Já jsem nevhodnej – ty jsi nevhodnej, politicky navždy nevhodnej. Všechno z čeho člověk zvrací nenápadně se nám vrací. Dál, je to tu dál. Pojmy zrušit, doporučit, budeme se znova učit. Dál, je to tu dál. Zase kdosi posuzuje a o druhých rozhoduje. Dál, je to tu dál. Hnilobný dech minulosti, soudruzi a soukmenovci. Dál, je to tu dál. Stejný slovník, rétorika, nástroj moci – politika. Dál, je to tu dál. Časy ty se sice mění, u lidí tomu tak není. Dál, stejní jsou dál.
5.
Ať pravice či levice, jde o výplach palice. Jsou to prázdný kecy, je to jen hraní se slovy. Dnes jak chudí, tak bohatí, černí, žlutí, strakatí, honbou za ziskem zblblí, milujem peněz okovy. Svět řídí kapitál, žádná strana ani žádnej král. Ideologie v hajzlu jsou, meritokrati panujou. Světu vládne – vše řídí, oligarchie finanční. Media trh roztočí, lidstvo slepě otročí, pro ty co maj nejvíc a pořád jim to nestačí.
6.
Nedej se! 02:30
Život to je boj člověka s přírodou, až dojde k vítězství, vítězi nebudou. Nepřítel číslo jedna, naše planeta Zem, den vítězství se blíží, a na to dojedem. Já věřím, věřím, věřím, bez víry žít se nedá. Já věřím, věřím, věřím, že se Země nedá. Nedej se! Život to je boj a byl jím v každý době, člověk versus svět, člověk sám proti sobě. Sám ortel vynese, nad sebou, nad Zemí, sám větev podřeže při plném vědomí. ENGLISH: The life is a fight of a man against the nature When the victory comes there will be no winners The enemy number one is our planet - the earth The V-day is coming and we'll pay for it. I believe, believe, believe There's no life without belief I believe, believe, believe That the earth won't give up Don't give up! The life is a fight and it has never been A man against the world, a man against himself He will bring in the verdict upon himself And upon the earth He will saw through the bough On which he is sitting deliberately.
7.
Divnej máj 02:10
Bude jaro, bude máj – máj. Všichni kluci už to znaj – znaj. Nová síla, nová krev – krev. Co chlapík to zrovna lev – je lev. Koloběh života věčný – věčný. Středem zájmu maj být slečny – slečny. Realita jiná je – to je. Tak co ty kluky vzrušuje – co je? Divnej máj. První máj, lásky čas – čas. Do držky si dají zas – zas. Naruby je všechno kolem – kolem. Býk je dobrovolně volem – volem. Místo lásky vůl chce boj – boj. Před ženskou má přednost zbroj – zbroj. Ničit, vraždit, „válku hrát“ – hrát. To má lidský samec rád – mám rád! Divnej máj!
8.
Čas 02:22
Omyl – čas nejsou peníze, jen vyslovit to bolí. A lež se pravdou nestane, byť hlásána je holí. Ta hůl není ze dřeva a bič není z kůže. O to větší dopad má, tak zachraň se kdo můžeš. Čas je život – tak se snaž. Je na tobě – co uděláš. Čas je život – nic víc, nic míň. Je na tobě – co teď s ním. Omyl – čas nejsou peníze, stokrát ne a ne. A prachy jsou ti k ničemu, když konec nastane. Každého čas je vyměřen, jen na něm záleží co s životem svým udělá, jak s časem naloží. Omyl – čas nejsou peníze, jen blázen tomu věří. Každej má svý hodnoty, jinak svět kolem měří. A při vší bídě života, kdo má rozum ví, že to, co je podstatný si za nic nekoupíš.
9.
10.
Hurá jsou tu prázdniny – slunce zase pálí. Lidstvo jako před rokem u vody se válí. Pobřeží je narvaný a děti si hrají. Nechci vidět, či nevidím, co to v rukou mají. Staví hrady z písku – nebo že by četly. Ani míč to nebude – to bychom se spletli. Doba pokročila – dnes jsou jiný hračky. Oblibě se těší injekční stříkačky. Hurá jsou tu prázdniny, hurá je to tady. Hurá jsou tu prázdniny, tak už je to tady. Odjakživa člověk chce více svobody, kterou pak nezvládá a tak vítězí svody. Za svodem tím jsou peníze, prach nad něž není. Kšeft co nemá obdoby, co celej život změní. Hurá jsou tu prázdniny, je čas na zábavu. Není síla, vůle, chuť zatěžovat hlavu. Nač dělat vola z komára, jsou to jenom děti, podvedený, zneužitý, bezbranný oběti.
11.
Ser na to... 01:56
Ser na to co dělají, ser na to co říkají. Řiď se vlastním svědomím, víc ti k tomu nepovím.
12.
Memento 03:19
Třináct let sem – třináct let tam, už čert to vem – zas vzpomínám. Memento všem – jo lidi vám, pro hluchou zem – pro bludnej prám. Děravá paměť, co bylo bylo, to by se vám tak zrovna hodilo. Tak takhle ne, dočkejte času, i na vás dojde – půjdete k ďasu. Dvacet šest let – jsem v tom žil, děkuji bohu – že ne dýl. Byli však lidé – a mnozí ještě žijí, co přišli o vše – a všecičko ztratili. Prej je to dávno - a tak zle nebylo, většině národa se to i líbilo. Absence paměti – devotnost davu, a rudá hydra za už zvedá hlavu, a křivou hubu plnou jedu otvírá. Děravá paměť – co bylo bylo, to by se vám tak zrovna hodilo. Tak takhle ne, dočkejte času, i na vás dojde – táhněte k ďasu. Století sem – století tam, čert je vem – zapomínám. Memento všem – jo lidi vám, pro hluchou zem – pro bludnej prám. ENGLISH: Thirteen years here - thirteen years there To hell with it now - I'm recalling it again Memento for everyone - yeah, people, for you For the deaf country - for the wandering float. Leaky memory, let bygones be bygones Catch me doing that Not this way, patience is bitter But its fruit is sweet Your turn comes soon - you'll go to hell. I lived that way twenty-six years Thanks God - it's over But there were people And a lot of them are still alive Who lost everything - lost everything. It's said to be over It's said not to have been so terrible Most of the people liked it The absence of memory Servility of the crowd And the red hydra is raising its head again And opening its wry mouth. A hundred years here A hundred years there To hell with them, I keep forgetting. Memento...
13.
Už dost! 02:25
Lidi místo práce komunisty volit chcou. Nácci choděj okolo a bez ostychu hajlujou. Poučení z minulosti jsou jen prázdný slova. Do vlastního výkalu šlapeme furt znova. Zas a znova, já mám už dost. Už dost, už dost, už dost! Bože co jste za lidi, imbecilní stádo. Všechno co jste prožili, to vše vám bylo málo. Nakopat vás do prdele, co jinýho na blbost. Nerozumím, nechápu, už toho mám vážně dost, dost, dost, dost. Už dost...
14.
Já mám 02:23
Neříkám, že se raduji, když mám radost – tak ji mám. A ještě abych přemýšlel, stačí jen – když rozum mám. Já mám a chci mít. Já mám, víc než být. Já mám, problém s tím, že všechno mít musím. Já neřeknu, že miluji, vlastním tě – no tak mám rád. Já neříkám, že hladovím, když všechno mít – tedy i hlad. Já mám... Řeč nejlepší je zrcadlem, hned naše nitro odhalí. A s každým dalším slovem „mám“ já hloub a hloub se propadám. ENGLISH: I don't say I'm overjoyed If I'm having a good time And don't expect me to think It's enough to have my head on straight. I have and I want to have I have more than to be I have a problem I have to have it all. I won't say I love I own you - so I've got love I don't say I'm hungry I have to have it all, so I have to eat. Speech is the best mirror Shows our core right away And with every new "I have" I sink deeper and deeper.
15.
To je fakt 01:27
Tisíc hňupů sjelo se – to je fakt, Čechy Čechům řvalo se – to je fakt, Čechy Čechům, Jude raus a – to je fakt, nic než národ, bílá rasa – to je fakt. Tisíc hovad sjelo se – to je fakt, taky hajlovalo se – to je fakt, pěkně v klidu, v bezpečí – to je fakt, to jim policie zaručí – to už známe. To je fakt... Tisíc kriplů sjelo se – to je fakt, do očí světu smálo se – to je fakt, až mně z toho mrazilo – to je fakt, komu to však vadilo – to je fakt. Každému co jeho jest – to je fakt, „sieg hail“ nebo „práci čest“ – to je fakt, když chybí vůle čelit zlu – to je fakt, tak totalitu máme tu – na ten šup.
16.
Hloupej člověk to je věc, idiot a pitomec. Mr. Hloupej i pan Zlej, na oba si pozor dej. Je to jasný – dávno víš, těchto dvou se nezbavíš. Provedou tě životem, budou tu až nebudem. Budou tu až nebudem. Boj s hloupostí, se zlobou, každého sama se sebou. Marnej zápas bez konce, potlačit v sobě pitomce. Je to jasný – dávno víš, asi se ho nezbavíš. Provází nás životem, bude tu až nebudem. Bude tu až nebudem.
17.
Až další výklad rozbiješ možná pochopíš, že tímhle jim jen nahráváš, že tak nic nezměníš. Neříkám buď pasivní, ale uvažuj, a když něco uděláš, tak si za tím stůj. Jinak se nic nezmění. Až zas něco rozbiješ, a skončíš uvnitř cely, potom možná dojde ti, že mají tě kde chtěli. Pokud vážně změnit chceš všechno co tě sere, přestaň konečně mudrovat a změň napřed sám sebe.
18.
19.

credits

released January 1, 2003

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Systém kanibal, you may also like: