We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Split 2010

by Punk Floid / Houba

/
1.
Ještě mi chvíli povídej, o tom, že život je tak zlej - nespravedlivej, že lidem šanci nedává - zlej a zákeřnej, v to věříš ty, ale ne já! Proč měl bych být zas jenom něčí stín, jen šmejd - ubohá kopie? Nechci být ten, co jenom přežívá, a sám svůj život nežije. Co vlastně nežije. Klidně si dál v té řadě stůj a ostatním si postěžuj - jen si postěžuj, že život šance nedává - jen si postěžuj, v to věříš ty, ale ne já! Proč měl bych být zas jenom něčí stín, jen šmejd - ubohá kopie? Nechci být ten, co jenom přežívá, a sám svůj život nežije, co vlastně nežije.
2.
Pár let je pryč, jsem tady, přemýšlím kam bych šel, všechno je nějak jinak, jinak, než bych chtěl. A teď už vím, konečně mám ten směr, a tuším, kde hledat svůj cíl, možná jsem byl, dost možná právě ten, co to sám a zavčas pochopil. Dřív všechno přešlo časem, někdy jsem chytal zlost, pak začal padat na zem, a volal o pomoc. A teď už vím, konečně mám ten směr, a tuším, kde hledat svůj cíl, možná jsem byl, dost možná právě ten, co to sám a zavčas pochopil.
3.
Každej den, se ráno probouzím, s pocitem, že si to zasloužím. To všechno co mi chybí, a všechno to co mám. Za všechno si můžu jenom sám. A tak dál sním, o tom co budu mít až nebudu flink, a tak dál sním, jak kdysi říkal Martin Luther King: I hate a dream. Každou noc, kterou sám usínám, si v hlavně moc, moc všechno probírám. Že chtělo by to změnu, to sám dobře vím, vlítnu na to, jen co se probudím. A tak dál sním, o tom co budu mít až nebudu flink, a tak dál sním, jak kdysi říkal Martin Luther King: I have a dream. Nedělní vegáč já v leže vyhlížím ten den, na kterej čekáš, na den kdy si splním svůj sen. Jak si to přemítám, v hlavě se rodí plán co s tím dál. Jak si to přemítám, v hlavě se rodí plán co s tím dál. A tak dál sním, o tom co budu mít až nebudu flink, a tak dál sním, jak kdysi říkal Martin Luther King: I have a dream.
4.
Nějak se ztrácíš, čím dál víc jsi zmatený, a všechno vidíš černobíle zkreslený, na svět se díváš hodně jinak než bys měl, tvůj čas ti skoro vypršel. Tak co, kde jsou, kde jsou tvý velký plány? Co tomu aspoň ňákej smysl daj. Tak co, kde jsou, kde jsou tvý velký plány? Věci jsou někdy těžší než se zdaj, než se zdaj. Ostatní vidí život jinak, nežli ty, se svojí pravdou zavřen do své ulity, na svět se díváš hodně jinak, než bys měl, tvůj čas ti skoro vypršel. Tak co, kde jsou, kde jsou tvý velký plány? Co tomu aspoň ňákej smysl daj. Tak co, kde jsou, kde jsou tvý velký plány? Věci jsou někdy těžší než se zdaj, než se zdaj. Někdy jsou těžší než se zdaj...
5.
Tak už zase poslouchám ty vaše kecy, musím se tomu jenom smát, myslím ty kecy o "komerci", co nemůžem a co můžem hrát. Nějaký negramotný špíny, tak ty nás vážně neserou, věřte, že melou boží mlýny, a tyhle socky semelou. Kiss my ass - buďte si proti! Kiss my ass - vy idioti! Kiss my ass!
6.
Nad svým osudem jsi zíval celou noc. Vrchní to sbalil, už nedolije. Tam kde jsi hledal byla jenom neschopnost a v chlastu žádná poezie. Ref.: Marně se snažíš pochopit, proč každá svině, ve všem je nevinně, a proč tolik kokotů, má větší hodnotu... ...nežli máš ty! Lampy ti stíny pod nohy házely. Konečně zhlasly a vzbudily den. Lidi se rozběhli vyplnit povely. Říjen se minul s listopadem. Všichni jsou lepší, klidně se vzepři. V bezvědomí je naděje. Čím větší kretén, tím víc ho chcete. Se svědomím neuspěje.
7.
Ref.: Pořád jen bojujem. Nikdo se nezastaví před ničím, tak bodujem! Za lepší zítřky, za čistou planetu. Za modrý oči, za porno na netu. Za konec válek, za svatou víru. Za klidnej spánek, za kocovinu. Za chudý děti, za větší blahobyt. Za špatnou práci, za právo zahulit. Za plný břicho, za prázdý činy. Za cizí názor, za voloviny. Za tanky v ulicích, za právo na život. Za kecy v hospodě, za prachy na pivo. Za vlastní zoufalství, nejasný vidiny. A hlavně za sebe, za sebe jediný!
8.
Nic zvláštního se nestalo ve dvacátým století. Pár lidí si to schytalo a mladej Armstrong nedolít. Času je málo, tak řeknu to jen krátce. Podívej, padá mrakodrap. Něco si přej! Ref.: Budoucnost nám propadla. Zas bude mít repete. Přesčas bude proplacen, všechno je pod dohledem. Budoucnost nám propadla. Zase bude mít repete. A bude to legrace. Jen jestli se nepletem. Minulost touží po změně v klubu přestárlých lolit. Možná, že i oprávněně, vždyť mladej Armstrong nedolít. Času je málo, tak řeknu to jen krátce. Podívej, padá mrakodrap. Něco si přej!
9.
Ptal jsem se a Ivan nechce... Dobrý den pane řediteli, co byste říkal tomu, kdybych pozval pár kapel do národního domu, byla by to jenom menší klidná akce, aha, tak ne. Ptal jsem se a Ivan nechce... Dobrý den pane řediteli, to jsem zase já, chtěj jsem se vás jenom zeptat: a co divadla? Kdybych pozval ňáký soubory a provařený herce, to taky ne? Ptal jsme se a Ivan nechce... ...už patnáct let nechce. Marně by ses ptal, proč to Ivan zakázal. K odpovědi se patnáct let nedostal, patnáct let nedostal. Má vytříbený vkus, je neústupný jako pes. A tak díky za pokus, ale v Ústí bude jenom, ptal jsem se... jazz!
10.
Psali to v tisku a tak to znamená, že musí to být pravda a né hloupej vtip. Psali, že změní se celá planeta. Na celým tom světě už bude jenom líp. Všechny mocnosti uzavřely mír, podaly si ruce a pak... ...ruský prezident věrný tradici, na závěr dal všem francouzák. Světem se šíří všeobecná pohoda, a všichni jsou si rovni, absolutní svoboda. Slunce nám svítí každej den trochu dýl. Do práce se chodí už jenom v pondělí. Branci ani daně se už neodváděj, tak není tu čeho se bát. Důvod nadávat není už žádnej a pankáči nemaj o čem hrát. Ref.: Na rozloučenou vám dnes zahrály punkový bandy protest song, už vyklízej svoje kanály, míří do obytných zón. Už nebudou rebélije. Už nebudou stávky. Kdo řek' "Punk stále žije!", bere to zpátky. Už nebudou rebélije ani žádnej puč a tohle punk nepřežije, zkrátka no fjůča! No fjůča!

about

Band's webpages :

www.punkfloid.com
houba.info

split album between Punk Floid and Houba

credits

released February 19, 2010

PUNK FLOID

Vocals: Floutek
Guitar, Vocals: Vasak
Bass: BowBell
Drums: Mr.Andrew

HOUBA

Vocals: Majkl
Vocals, Bass: Martíček
Guitar: Jikl
Guitar: MSK
Drums: Hrdla

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Split 2010, you may also like: