We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Punková brig​á​da 1.

by Various Artists

/
1.
Před sebou širou pláň posetou mrtvými bratry. Posledních patnáct patron a zablácenou tvář. Zaťatý zuby v ústech zkřivených bolestí. A ze všech stran od hlavní děl rudá zář. Morrituri te salutant, dezertére. Tak zdraví tě oni a ty zdravíš je. Morrituri te salutant, křičí na tebe. Jdou na smrt, jdou do boje. Kolik jich ještě ubijí pažbami pušek. Kolik jich ještě skončí v bahně pod tebou. Kolik jich ještě navždy opustí své matky. Kolik jich ještě do zabíjení vyženou. Morrituri te salutant, dezertére. Tak zdraví tě oni a ty zdravíš je. Morrituri te salutant, křičí na tebe. Jdou na smrt, jdou do boje.
2.
Proč někdo hlady umírá a druhej břich si cpe. Proč lidi střílej do lidí a chlap s chlapem se rve. Proč někdo žije v přepychu a druhej nemá nic. Proč vybuchují granáty, zní cvakot nábojnic?! Světu vládne nenávist, pokrytectví a zloba. Strach z lidí dělá krysy, který se navzájem požíraj. Co naplat, že je vysoce civilizovaná doba, když milióny lidí vinnou těch druhejch umíraj.
3.
Na obzoru obrovskej reflektor nesmyslnost týhle akce zná. Na místě zastavit a oddechnout, nezbejvá čas, cesta bude zlá. Přilba tíží v mlčenlivém pochodu a kanady snad dvacet kilo maj. Do boku tě tlačí láhev na vodu a kdybys odmít, do basy tě daj. Zoologická zahrada však s cvičenejma lidma, neví ani bůh čí je tohle vina. Zoologická zahrada však s cvičenejma lidma, nevím ani bůh čí je tohle vina. Tady naučil ses hochu zabíjet, jako jiní rozmanitě klít. Podle těch idiotů vepředu velkou radost měl bys z toho mít. Zoologická zahrada však s cvičenejma lidma, neví ani bůh čí je tohle vina. Zoologická zahrada však s cvičenejcma lidma, nevíme ani my.
4.
Siréna už zase houká a letecký motory hučí. Hořící napalm padá na stromy, které pučí. Tlaková vlna se valí a asfalt teče po zdech. A z lůna jaderné matky vyjde dnes poslední povzdech. Médium – zrodilo se nové, médium – hyperatomové, médium – roztáhne své sítě. médium – hezky rozloží tě. Hrdlo se zalyká sírou a dehet prší z nebe. Slunce má z ledu šaty, chvilku pálí a chvilky zebe. Sochy se taví a škvaří, v dáli umlkají zvonce. V plamenech bortí se mosty, svět se dočkal svého konce. Médium – zrodilo se nové, médium – hyperatomové, médium – paprsků průtok, médium – závěrečný útok.
5.
Vravíte čo sa hodí, vždy podľa potreby, mať samé výhovorky. Som z vás znechutený. Ja nebudem, ja nikdy nebudem vás prosiť, že som tu. Nebudem na kolenách, aj keď mám pravdu. Všade sa dočítame jak všetci tvrdíte, v mladých je naša sila. Tak čo nás brzdíte, prečo nás brzdíte.
6.
Robíme na vojakov, pretože nás chránia, robíme na políciu, oni sú zákon a poriadok. Platíme na lekárov, zadarmo nás ošetria, platíme na ľahké ženy, čo nás draho pobavia. To je naša doba nová tomu my nerozumieme. Nikto sa nám nevyrovná, veď máme tu nové myslenie. V obchodoch vždy to isté, nie to sme dnes nemali, zháňame tovar o preteky, iní ho kupujú lietadlami. Krčmy plné alkoholu, aby sme mohli osláviť, to aký si mal krásny deň, chceš takých veľa prežiť.
7.
Pivo pijem po sudech a nechceme vám lhát. V poslední den života my budeme se smát. Fuck the war! A dostaneme se ze všednosti, vyskoč z bahna měst. V restauraci na Slamníku koná se náš sjezd. Fuck the war! Zastav se a smekni a zůstaň chvíli stát. Možná, že už zítra tady nebudeme hrát. Proč si nikdo Vietnamce nechce domů brát. Proč si dneska s pistolema musí každej hrát. Fuck the war! Zastav se a smekni a zůstaň chvíli stát. Možná, že už nikdo nikdy nebude tu hrát. Zabijte válku, tu válku zkurvenou. Mrdejte válku, tu válku jadernou. Tahleta válka, ta válka zkurvená. Každej to dobře ví, co to znamená.
8.
Sid is dead, but I’m not. Fuck of cops, we are antiwar brigade! I hate skinheads, but love beer. Fuck of cops, we are antiwar brigade! Punk’s not dead, but disco will. Fuck of cops, we are antiwar brigade! Sid is dead, but I’m not. Fuck of cops, we are antiwar brigade!
9.
Píšou mi psaní, vojenský páni, a tam stojí psáno, dvanáctýho ráno, že já musím rukovat, jó rukovat. Voják je voják, musí bojovat. Vloží k líci pušku, vezme si na mušku, třeba vlastní srdce svý, jó srdce svý. Zdrávi vzkázali, zdrávi napsali, já jsem rezervista, zpěvák – anarchista. Zpívám si a proklínám, jó proklínám. Pomašíruju, zpívat si budu, modrej rezervista, rudej anarchista. V modrý dálce, rudej květ, jó punk´s not dead.
10.
Vyšel jsem jednou tak před barák A v kapse jsem měl půl kila A pak jsem uviděl hospodu V ní pěkná výčepní pila Pivo......za 2,50 Tahleta pěkná výčepní Za 2,50 mi pivo nalila A mě to pivo tak chutnalo Že jsem tam utratil půl kila za Pivo......za 2,50 Vypil jsem tam tenkrát těch piv dvacet Domů jsem šel, byl jsem jako klacek Vod našich jsem dostal jen pár facek To když mě přistihli z vokna zvracet! Pivo......za 2,50
11.
Hlavu plnou vodíku, hubu plnou dusíku. Akryl zase v hormonu, karcinogen v žaludku. Chemická invaze, to tělo platí draze. Odpad špíny ve vodě, kyanid zas ve žrádle. Síry plno ve vlasech DDT i na pole. Plíce plný azbestu, kosti svítí z uranu. Ve vzduchu zas olovo, a to všechno pro koho?
12.
Končí doba řečníků pod tíhou velkejch slov. Z tribun padaj jenom sliby a to nám není vhod. Kdy už začnou něco dělat. Nechcem další podvod, policajti z naší hlavy ven. Politici to samý. Policajti z naší hlavy ven. Politici z naší hlavy ven. Pod nátlakem obušků ve znamení svobody. Hned dostaneš na držku, chybějí však důvody.
13.
Propadáš se do snů a shazuješ kámen. Těžkej černej šutr, existuješ náhle. Ty už jsi byl mrtvej v době kdy jsi žil. Nenáviděls lidi a na stát si blil. Smrtící svinstvo, špinavý obchody, idiotům nahoře praskají trezory. Smrtící svinstvo, špinavý obchody, další stovky mrtvých obětí hniloby. Ty jsi nebyl hrdina, když sis život vzal. Měl jsi zkusit bojovat, škoda žes to vzdal.
14.
Máš před sebou řeku a cesta vede přes ní. Plazíš se po břichu a led pod tebou taje. Blížíš se do středu pod tebou průhledný peklo. Led taje, led taje… Teď už to všechno prasklo, jseš v ledovejch kleštích. Navíc pod vodou je bahno, ty se do něj noříš. O pomoc prosíš vlastní ruce a led tě navíc podříz. Jseš sám, jseš sám… Voda ta už je celá rudá a ty začínáš tuhnout. Bez krve a plnej vody klesáš na dno hnusu. A rudý led nad tebou zamrz a tvá ruka kouká z něho. Jseš tam, jseš tam…
15.
Nenávidím vyjebanú holohlavú bandu, robia si tu z nás iba srandu. Nech tých skínov pojebaných roztrhá pes. Zhodiť ich zo skaly a zlámať im väz. Skurvený skinhead, skurvený skinhead, skurvený skinhead, prac sa na onen svet. Kto sa smeje naposledy, najlepšie sa smeje, veľmi sa mi nepáči čo sa to tu deje. Aby som sa bál v noci spraviť čo len krok a nezjavil sa pri mne holohlavý cvok. Keď je niekto taký kokot tak ho treba zabiť, roztrhať ho na kúsky a tieto kúsky spáliť. Nech si navždy zapamätá ten nemecký odjeb, kto pičuje na farebných nech si chystá pohreb.
16.
Že vraj časopis pre mladých, a nie je nič čo by ma v ňom zaujalo. A keď sa niečo nájde, tak je toho úboho málo. Ale o mladých, pre mladých, hlavne že o mladých. Ten časopis zaváňa SZM, to sa mi na ňom nepáči. To môžu do hlavy si hustiť len pojebaný svazáci.
17.
Kúpil si auto, zohnal si ženu. Obul papuče a znenávidel zmenu. Zohnal si auto, kúpil si ženu. Ostal mu hladký mozog bez dezénu. Doktoráty, štátnice, infarkty a mŕtvice. V posteli ho chytá chorobná triaška. Dávno zabudol na význam slova láska. Život ho prestal pestrosťou lákať. Ostáva mu iba na dôchodok čakať.
18.
Tak sa mi žije, tak sa mi je, tak sa mi krásne obdivuje. Obdivuje ten život krásny, krásny život bez zbytočných básni. Je to zbytočné obzerať sa za sebou, je to zbytočné, klamať svoju myseľ. Aj tak sa neschovám už nikdy viac pred sebou, nemá to u mňa vobec žiaden zmysel.
19.
Snad kdesi za Piavou leží takový člověk jako jsem já. Naslouchá písni železa, hledá a nalézá. Čas po něm jak vítr po žitě běží, a žito, a žito zrá. Plátno za plátnem děj napíná. Někdy to není ani krajina, to vše se zkřivilo v číhavý dřep a posunčinu podezřelou. Před Piavou za Piavou, leč mlýny dva melou. Poslední rytmikou žhavou, dvou srdcí tep. Lístky si psáváme malé jež nedojdou. Myslím na tebe stále bratře za vodou. Nemyslím na mosty stržené, neklesám, rostu. A my se spolu sejdeme uprostřed mostu. Stačí mi lupen nebo hvězdy pád bych z něho vyčetl slze. Pozdravuji tě nastokrát však nevidím tě v mlze. Jsi asi hnědý jako zem, takoví jsme tu všici. Však svítíš krásným úsměvem, ten úsměv vidím, je mou večernicí.
20.
Hlubokým kaňonem pádí kůň za koněm, jiskří se jim od kopyt, muži se jdou opít. Nebe nad kaňonem se pohnulo, dítě před domem už nebrečí. Už není nikdo, kdo by přemýšlel proč kaňon najednou zdá se být větší. 1000 miliónů zabitejch koní a ještě víc zabitejch lidí. 1000 miliónů zabitejch koní, ale nikdo se nestydí.
21.
Pijete pivo, stejně jako my, ale pak děláte úplně jiný věci. Rozbíjíte výlohy, vysypáváte koše, provokujete a rvete se jak cvoci. Pro koho je tohle dobrý, já si myslím, že pro vás ne. Proč si máme navzájem škodit, promyslete si to, ué! Vidíte vzory v násilí a krvi, ale brečíte, když se ubližuje vám. Jste jak policajti, bonzáci a gumy, a na tuhle verbež já svůj název mám. Kéž byste se rozhlídli kolem, uvědomili si, co se děje. Taky na vás teď záleží jestli tady přežijeme.
22.
Jednou snad vyhyne ten globální raptus, nenávist jednoho člověka k druhýmu člověku. Jednou snad vyhyne ten globální raptus, nebo jsem za chvíli zpátky v pravěku.
23.
Válka život pálí, rozsévá jen smrt, ze žen dělá vdovy a měst pouhou suť. Dětem bere táty, čert aby jí vzal, matkám bere syny, my bez ní chcem žít dál. Válka je krutá, bere lidem klid. Válka ta je strašná, nedá lidem žít. Válka rovná mrtvý do nekonečných řad. Válka kope hroby, my nechceme ji znát. Co vyteklo už slzí na hroby obětí, co ztratilo se lidských jmen při války běsnění. Co miliónů křížů probodlo naši zem, my nechceme znát válku, my bez žít tu chcem.
24.
Kdo bony chtěl, do Prahy jel, kupovat pak do „Tůzu“ šel. Kdo bony chtěl, ten prachy měl, každej vekslák tohle věděl. Levně mu je nabídnul, kupec na to nalítnul. Veksláci ho navnadí, o prachy pak připraví. Tak pojď! A aspoň chvíli skořápky si s námi dej! Tak pojď! Oberem tě, když jsi tak pěkně naditej! Tihleti veksláci nemají co na práci, bony jsou prima kšeft, tak si chlapče pro ně jeď. Při obchodní transakci užiješ si legraci, na to dám ti klidně krk, oberou tě než bys mrk. Tak pojď! A skořápky si aspoň chvíli s námi dej! Tak pojď! Oberem tě, když jsi tak pěkně naditej!
25.
Pitralon si na tvář dej, ať jsi frajer světovej. Pitralon si na tvář dej, ty ještě můžeš, jsi mladej. Pitralon, Pitralon, Pitralon na tvář dej! Je to dobrej obyčej, polejt si s tím obličej. Má to svoji výhodu, on vymaže tvou podobu. Chceš-li bejt muž jenom O.K., tak na korunu nekoukej. Nakup sobě Pitralon a budeš frajer jako hrom. Pitralon, Pitralon, Pitralon na tvář dej!
26.
Koupíš mi maminko plesnivej obleček, abych nevypadal jak ňákej blbeček. Ještě kup maminko slušivou košili, holky mě uvidí a láskou zešílí. Ratata ratata – my jsme mládež zlatá!!! Počkejte děvčátka chvilku malou, zaskočím k holiči, dám si trvalou. Žvejkačka z dovozu a za búra colu, v plesnivým vohozu oslním děvčata, děvčata u stolu! Tatíčku, mamičko já nemám skoro nic, kupte mi autíčko za šedesát tisíc. Jsem krásnej, nádhernej a sebevědomej, a pyšnej a zlatej a hlavně pitomej!
27.
Ještě někdo, někdo z nás, ztrácí víru v novej čas. Dvojí názor, dvojí tvář, v očích dobrák, v srdci lhář. Nový sako dávno máš, křivej úsměv v něm neschováš. Kam vane vítr, tam i tvůj plášť, lež a faleš v srdci máš. Máš hrůzu z toho, co bude dál, už nebojí se, kdo dřív se bál. Už odkryjou se karty tvý, už brzy skončíš, no to se ví.
28.
Máš co jsi chtěl, když jsi si jehlu vyzkoušel. Máš co jsi chtěl, proč sis to do žil napouštěl. Lítáš v tom pekelně, bez jehly je mizerně, I tvůj stín děsí tě a začlo to tak nevinně. Teď máš málo, ještě máš málo. Zase máš málo, pořád máš málo. A ještě! Teď máš co jsi chtěl, už neutečeš z kola ven. Máš co jsi chtěl, už cítíš svůj poslední den. Lítáš v tom pekelně, bez jehly je mizerně. I tvůj stín děsí tě a začlo to tak nevinně.
29.
Co mi cpeš klíny do mojí holky, je tu dost špíny, žer radši vdolky. Co do ní děláš a cpeš jí chlast, na jinou nemáš, ty znáš tu past. Ty kámoš nejsi, máš jen svůj chtíč, a to mě děsí, tak padej pryč! Jsi nebezpečnej svojí hlavou debila, já jsem přes směšnej, tebe blbost zabila. Zvrácenej chtíči co tady chceš? Pro mě jsi jenom špinavá veš. Ty kámoš nejsi, máš jen svůj chtíč, a to mě děsí, tak padej pryč! Tak padej pryč! Tak padej pryč!
30.
Dneska ráno přesně v šest tvůj táta zazvonil, na mě křičel, že si troufám pak mě vyhodil. Zase jsem měl vzteka, čert aby to vzal, zrovna když jsem s tebou tak nádherně spal. Tak už něco řekni, že tě mám moc rád. Tak už něco řekni, ať můžem jít spát. On se divně kouká, já se začal bát, pod krkem mě svírá, prej si s ním nemám hrát. Z posledních sil chrčím, že to vážně nesmí brát, on však do ucha mi řve, že mě nechce znát. Už nic neříkej, je to zbytečný. Už nic neříkej, má stisk výtečný. Tvůj táta vzteklej a hroznej nešika, oddělal ti holka jedinýho ženicha. Teď si hlavu drbe a prohlíží si pěst, vždyť chtěl jenom chránit tvou nevinnou čest. Volej černý fáro, ňák jsem divně ztuh. Volej černý fáro, už nedejchám vzduch.
31.
Občas mi je všetko jedno, niekedy zas vôbec nie. No v pár veciach nezmením sa to už je jasné. Mám pár zásad jasných, presných, hovorím tu o nich. Tie nebudem nikdy meniť, nebudem to robiť. Nenávidím uniformy a neznášam nudu, som silne alergický na disco hudbu.
32.
Nech mi nikto netvrdí, že v tomto štáte sa môže niekto mladý niekam rozlietať. Lebo akonáhle sa pokúsi o niečo také, hneď ho zrazia k zemi a už nikdy nič robiť nemieni. Tak načo sú tie vaše optimistické názvy, ako Mladé Rozlety a podobné iné humusy. Tak načo sú tie vaše falošné frázy, však už im aj tak nikto dávno, dávno neverí.
33.
Všetko máš a ešte viac chceš, takouto cestou sa tam dostaneš. Je ti fasa, je ti hej, ženu máš peknú a deti k nej. Tak si žiješ, tak sa máš, životnú slasť spoznávaš. Je ti fasa, je ti fajn, si sebe pánom a nikdy nie si sám. Vybraná spoločnosť, je tvoj štýl. Vybraná spoločnosť, tam si sa skryl. Vybraná spoločnosť, to je tvoj štýl. Prachy a nádhera, tam si sa skryl.
34.
Ženieš sa jak idiot aby si zvíťazil. Robíš to preto aby si porazil. Nedáš šancu nikomu, všetkých musíš predbehnúť. Prečo to robíš? Pre väčšiu odmenu! No tu stále platí jedno múdre heslo, platí tu stále jedno múdre heslo. Športom k trvalej invalidite, športom k trvalej invalidite. Mozgovej alebo fyzickej, mozgovej alebo fyzickej, mozgovej alebo fyzickej, mozgovej alebo fyzickej. Obidvoch! Chceš mať veľa peňazí a to je tvoj ideál. Chceš si žiť dobre, tak si to povedal. Ja seriem na takéto ideály, aby som sa zničil pre prachy a pre medaily.

credits

released June 1, 2004

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Punková brigáda 1., you may also like: