We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Panthalassa

by MacGyver

/
1.
Chyby 03:26
Postroje… každý za svoje „Za stroje!“ za lepší… cokoliv už zas to je tady. Já mám pocit, že tohle už znám. Že chyby se dějí jen proto aby se mohly stát znova že v knize života ti někdo úplně přeházel slova. Postoje zpracují stroje na čísla tak to je, a doba vždycky je tak trochu nejistá.
2.
Kdo hledá, většinou najde Kdo hledá? Kdo nemá, většinou chce Kdo nemá? Většina většinu chce ...aspoň většinou. Svět jsou jenom sváry a bary bez cesty ven drž se svojí káry ta pojede z kopce jen mezi loosery, kterým vrány Never More zpívají ...takhle jedou dámy co v životě pech mají ...takhle jedou páni a brzdy jim skřípají ...takhle jedou Dáni co prohnilý stát mají.
3.
Slunovrat 02:42
Světlo zhasíná v osm otevřem brány vozům odváží dopisy těm, kterým zas začíná den. Zdravím, a máte se jak? vy, co máte svět naopak slunovrat je doba změn blíží se výměna směn. Jistota a zvyk to je ať v kleče nebe v stoje ve hře o vlastní rozum světlo zhasíná v osm. Šero je jen kompromisem mezi nocí a dnem.
4.
Lepší řvát než jen brečet lepší stát než jen klečet lepší je jenom jedno zavřít krám, zadek zvednout. Než mít jen čtyři zdi, lepší ztratit pár slov za ty lepší, co ti budou stavět strop. Cestou od fabriky na čáru najednou končí koleje jednou jseš nahoře a škváru žere ten, kdo zrovna dole je. Než se ztratit v prach, lepší ztratit pár slov za ty lepší, co ti budou kopat hrob. Když člověk začne plivat ostny jednej s ním jako se strojem necítí zrezavělé kosti a může zemřít ve stoje.
5.
Don 01:50
Začalo se blýskat a nikdo netuší co se skrývá v mracích nad černým obzorem. ozval se hrom a ten ticho přerušil a pak začal sám Don s hovorem. Je to největší šéf, ho se každej bojí ti, co čekáte, nepřijdou měli plánů až moc a to něco stojí a i tak někdy nevyjdou. Po cestách krajinou ve dveřích, v ulicích jeho stopy jsou. Začalo se blýskat a každý zasadil svůj kámen do jedné velké hranice jedni se bojí, druzí neví o ničem ale radši mít ruku na klice. A ve vedlejší ulici limuzína stojí někdo tvrdí, že je v ní Don nejeden z jeho lidí dnes padnou v boji až nad městem začne znít zvon. Kdo čeká za rohem ten se naposled směje a do očí všem.
6.
Osud 02:34
Osud prý je pro všechny ve hvězdách napsaný na dně řek je bahno a na březích jsme my. Není vidět před sebe a každý pochopí jak se točí proudy a kde jsou zákopy. A má to zvláštní průběh tahle dojemná hra a má to zvláštní pachuť tahle pozdní hostina a má to i stejný smysl jako stejnost sama když na jedné straně Země je ta stejná tma.
7.
Planetárium 01:53
V tomhle planetáriu sedím celý dny všechny hvězdy mám už nejmíň stokrát sečtený. Přes den je tu klid, skla si vyčistím z kalendáře další papír strhnu a zahodím, na chvíli znejistím. V noci padne tma, město ožívá a já v týhle díře počítám minuty do rána. A jak se blíží den, tak se kdekdo připotácí sem a na stůl mi tu pak zvrací řeči o hvězdách, s takovým patosem že na chvíli znejistím, proč vlastně tady jsem.
8.
Kořeny 02:11
Ptají se, kde jsem nechal kořeny jsou ještě v zemi zanořeny? co když je někdo někde přetnul a až ho potkám, co mu řeknu? Kde mohly zůstat ty kořeny do kterých spisů jsou vloženy záznamy o tom, co si myslím? označeny pořadovými čísly. Ty ptáš se, kde máš ty svý kořeny jak se to vlastně mohlo stát? pod postelí dva kufry sbalený a pořád myslíš na návrat.
9.
Plány 01:59
Vytvořit plán, vytyčit cíl nahmatat spoušť, špatně jsem žil. Vlečete v háku za sebou další hák po směru plujících mraků …a nebo naopak? Po směru a nebo naopak. Plány a cíle, útěky po schodech cíle a plány a díry v základech. Vlečeme v háku za sebou další hák po směru plujících mraků …a nebo naopak? Po směru a nebo naopak.
10.
Nebe je jak z bronzu na něm oceloví ptáci prvý, druhý, třetí... právě se s jarem vrací. A my všichni tady jsme na jedné velké kře stovky lodí, tisíce lidí. Když zima je definitivně pryč lodě zas plují, přídě nad ponor a naše vlajka je černá a Golfský proud nese náš vor.
11.

credits

released December 19, 2012

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Panthalassa, you may also like: