We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Na druhou dobu​.​.​.

by Vysoké Napětí

/
1.
Intro 01:13
2.
Noc je temná jako ráno po probdělé noci. Vyrážejí do ulic - samozvaní lovci. Na hlavách mají kukly černé - temnější než noc. Sice jenom okamžik, zlu ukradnou moc. Laboratoř je jejich cílem. Jedním cílem z mnoha. Pro zvířata anděl v bílém nevěřící v boha. Tahle ovce s černou vlnou jako noční pták. Vlk si na ni brousí zuby a ona zobák. Chorus: Zdvižená pěst znamená STOP pokusům laboratorním. Kopeme si vlastní hrob, si vlastní hrob. Zdvižená pěst znamená STOP pokusům laboratorním. Kopeme si vlastní hrob, si vlastní hrob.
3.
Dítěti nepatří do ruky žádná zbraň. Nemají na výběr a tak je bože chraň. Vycvičené stroje na zabíjení a cvaknutí spouště NEUSLYŠÍTE!!! Jak to všechno začalo to už nikdo neví. Náboženství, závist, a nebo etnika. Zabíjení dětí pro ukojení pomsty. Legalizace vražd to je : OBČANSKÁ VÁLKA!!!
4.
Pravda 02:35
Pravda je pravda, ne lež a se lží do hajzlu běž. Pravdu máš jako vodu, rezavou z vodovodu. Co se má stát, to se stane, víme odkud vítr vane, když nevinné odvádí v řetězech. Soudce se tomu jen směje, rozdává pohár beznaděje, kladívkem zamíchá v osudech. Má znamení na palici, upalte ji na hranici a na 300 let - vzniká precedens. Nepokradeš, nezabiješ, a když jo tak ruce smyješ. Odpustka - faráři za kredenc. Pravda je pravda, ne lež a se lží do hajzlu běž. Pravdu máš jako vodu, rezavou z vodovodu. Pravda je pravda, ne lež a se lží do hajzlu běž. Pravdu máš jako vodu, rezavou z vodovodu. Amerika rukou míru, vyšle "CHA" mírovou sílu. Za práva lidí nebo za ropu. A co na to naše NATO? Co se třpytí není zlato, násilně sjednotit Evropu! Jsi součástí historie, což tě možná nezabije, hlavu však - na to nevsázej. Historických lží je mnoho tak si dej člověče pozor. Rozumně se slovy zacházej. Pravda je pravda, ne lež!
5.
Nicota 02:12
Až světlo naučí tmu zářit, až pravda naučí lež tvářit, až dobro naučí se zlu: nicota šáhne po žezlu. Nicota šáhne po žezlu (3x) Až světlo naučí tmu zářit, až pravda naučí lež tvářit, až dobro naučí se zlu: nicota šáhne po žezlu.
6.
KomoušSKA 03:15
Co to musel za šílený režim být, když hrdina musel v zemi držkou rýt! Padouch seděl nahoře tam v parlamentní komoře. Skládal písně práce dělnické podpoře. Padouch seděl nahoře tam v parlamentní komoře. Skládal písně práce dělnické podpoře. Co to musel za šílený režim být, když hrdina musel v zemi držkou rýt! Padouch seděl nahoře tam v parlamentní komoře. Skládal písně práce dělnické podpoře. Padouch seděl nahoře tam v parlamentní komoře. Skládal písně práce dělnické podpoře.
7.
Opoštarys 02:12
8.
Bezmoc 02:28
Už není pomoci, v té naší bezmoci a páni nahoře slaví. Jsou slzami pro oči, které ledy rozmočí a ty pak pod námi tají. Topí se naděje, štěstí má kurděje, to už se asi nespraví. Kat se jen zasměje, vždyť se nic neděje jenom nás bezmoci zbaví. Tak to jste vy, pro modré z nebe, pošlapat všechno okolo sebe. Pak světu vyhlásit svatou válku, nepal co nehasí, sny na obálku. Tak to jste vy, páni na hoře, co učí poddané lásce pokoře. Sbírají trofeje z každé války, do ohně oleje, sny do obálky. Pěsti míří k obloze, ve vztyčené poloze. Zpřetrhat okovy vypadnout ven. Otočit se na noze, zbavit srdce koroze. Vstoupit do reality, začít nový den. Začít den s radostí, vlít život do kostí. Nenechat zvítězit strach. Na konci své cesty nebo spíš necesty. Tělo své proměnit v prach. V té naší bezmoci a páni nahoře slaví. Jsou slzami pro oči, které ledy rozmočí a ty pak pod námi tají. Topí se naděje, štěstí má kurděje, to už se asi nespraví. Kat se jen zasměje, vždyť se nic neděje jenom nás bezmoci zbaví. Tak to jste vy, pro modré z nebe, pošlapat všechno okolo sebe. Pak světu vyhlásit svatou válku, nepal co nehasí, sny na obálku. Tak to jste vy, páni na hoře, co učí poddané lásce pokoře. Sbírají trofeje z každé války, do ohně oleje, sny do obálky.
9.
DneSKA 02:32
Celým světem jedna věta zní: "Nikdy nebuď poslední!" Tlač se vždycky všude nahoru, přeraz v hlavě závoru, jenž ti brání přímou cestu vpřed, šlapat po hlavách tam a zpět. Na co ještě čekáš občane, až ti z nebe k nohám přistane? Úsměv na tváři a do vlasů kvítí, chceš vlastnit všechno? Mám toho dost! Myslíš, že pro tebe jen - slunce svítí? Tak kde je do hajzlu spravedlnost! Až budeš mít závoru zlomenou, ego tvé dostane zelenou. Pak s osudy druhých si budeš hrát, na pomyslném okraji budeš stát. Na vrcholu je strašně příjemně, avšak půda vratší než-li u země. Pak se náhle země zatočí, větší svině si tě zotročí. Úsměv na tváři a do vlasů kvítí, chceš vlastnit všechno? Mám toho dost! Myslíš, že pro tebe jen - slunce svítí? Tak kde je do hajzlu spravedlnost!
10.
Náhle vjely do vsi tanky, jak na oko pěst. Jó, kdyby mě nezabili, bulím ještě dnes. Barikády z kočárků medvídků panenek, po zemi se válí tisíce skleněnek. Zlo roztrhlo oblohu a teď z ní prší krev, jak inkoust se vpíjí po okolních zdech. Co se tady stalo, se státi nemělo. Tisíc dětských bojovníků tělo na tělo. Jak se to vlastné mohlo stát? Jak jsme to kurva mohli dopustit? Lágr, ostnatý drát... Tohle se přeci nedá odpustit! Pro jinou barvu kůže, trest smrti odměnou. A Bůh ti nepomůže, můžeš ho prosit v kolenou.
11.
Všechny starosti zahoď za hlavu. Od čeho tady máme armádu? A od čeho zase policii? Já se z toho zbliji. Jen si vypadnout takhle v klidu ven, náhle jsem fízlem přepaden. Hele chlape, kde máš doklady? Úder přímo do hlavy. Pak prohlídku ukončil obuškem, dvě tři rány a já letím ven. Co se to se mnou stalo? Přál bych si, aby to byl sen. óóó nevidět nic óóó neslyšet nic óóó necítit nic óóó nevěřit v nic Nepřítel číslo jedna je Bída-hlad. Proti němu by se mělo bojovat. Vojáky to raní, jídlo místo zbraní. Nezbývá nám, než se jen bát. Na problémy státní aparát. Co ti nikdy nepomůže, chce se mi z toho jenom řvát. óóó nevidět nic óóó neslyšet nic óóó necítit nic óóó nevěřit v nic

about

Band webpage: www.vysokenapeti.cz

Recorded 2007 at PRO-MARTS studio by Milan Volčík.

credits

released February 25, 2008

Bass, Vocals: Filip Kovář
Guitar, Vocals: Filip Šimara
Saxophone: Jirka Kapr
Trumpet, Vocals: Petr Čablík
Drums, Percussion: Tomáš Kadlec

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Na druhou dobu..., you may also like: