We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Music Against Fascist, Racist, Communist​.​.​.​. / Zapomeň

by Red Insect / Němá Barikáda

/
1.
Vážně bys chtěl po jejich stínem? Slibovaná vize demokracie – svobody. Zubožená země nemocemi, hladem. Teď víš, že jejich systém tě zabíjí. Chorus: Hladový systému nevěří. K upevněný autority oni použijí zbraně, slibovaná humanita jen za tvé přírodní bohatství. Dokonalou je jejich vlastní režim, ty umíráš hlady a stále voláš o pomoc. Chorus: Hladový systému nevěří.
2.
Tvá utkvělá představa o rozlišnosti rasy, vaše matné domněnky o žebříčku hodnot. Konečně už pochop, že není žádný rozdíl, tak pojďme a spalme předsudky a mosty. Chorus : Tak ukaž, tak ukaž, tak ukaž mi „ten“ rozdíl. Zapomeň na hranice, černý, žlutý, bílý, země dala život, nikdo nemá právo – smrt. A teď dobře poslouchej, já ti něco povím : Jediná rasa je lidská rasa, tak ukaž mi „ten“ rozdíl. Chorus : … Nazi, nazi, nazi scum, nazi nazi scum!
3.
(Text k této písni vznikl z básně neznámé autorky, která byla zabita v koncentračním táboře Birkenau) Ne, na našich hrobech nehnijí kříže a náhrobky se neklenou. Ne, nejsou tam ani věnce ani tepané mříže, andělé s hlavou skloněnou, vrby a věnce se zlatým vláknem, svíčka, jež nikdy nezhasí. My hnijem v jamách, politi vápnem, v kostech nám vítr haraší. Chorus: My mrtví žalujem – pro smrt. Tvoříme řetěz kolem světa, semena větrem rozvátá. Čítáme dny, měsíce, léta, čekáme, čas nám nechvátá. A stále víc je nás tu dole, bobtnáme, rostem den co den. Už nadouváme vaše pole až jednou pukne vaše zem.
4.
Zapomeň – na spravedlnost. Zapomeň – na toleranci. Zapomeň – na city a přátelství. Zapomeň – na ideály. Zapomeň – na všechno krásný. Zapomeň – na posedlost svobodou. Na prachy – prachy stojí za vším. Na prachy – prachy stojí za vším. I v tobě – a ve mně už jsou!! Recital : Prachy nás provázejí celým naším životem, co všechno jsme ochotni za ně vyměnit, co všechno zatratit? Na co zapomenout? Zapomeň – na spravedlnost. Zapomeň – na toleranci. Zapomeň – na city a přátelství. Nevěříš – všechno má svou cenu. Nevnímáš – kdo už je zaplacen. Udušen – pod tíhou peněz.
5.
Snažil jsem se zvednou hlavu a nadýchat se vzduchu. Byl jsem však stržen k zemi, stržen davem a jeho hysterií. Zpátky ke kořenům, přidat svůj hlas do většiny. Kdosi se pořád snažil změnit mě k obrazu svému. Proč? Když už nevěříme ani sami sobě. Jaká je vlastně naše identita, proč má smysl naše žití. Vždyť naše slovo nemá žádnou cenu – v týhle době.
6.
Těžká práce ve fabrice, ruce trhá, mozek tupí! Výmluvní to definice? Ale žena těžce trpí! Doma v koncentráku. Mužíček teď doma sedí, pivo pije, večeří. Žena běhá, obskakuje, on ji pěstí udeří. V bezvědomí tiše leží, ze zadu k ní přikročí. A pak rychle zvedne sukni, surově ji znásilní. Doma v koncentráku. Přidušená, vyděšená, v bolestech teď procitá. Postaví se, zatne zuby, hořké slzy polyká. Necítí se jako člověk, vždyť to jenom vězeň je. Přines tamto, ukliď tohle a na konci provaz je! Kolik ještě ti barbaři zmaří lidských životů, koncentráky nezmizely, jen zabíjí potichu…

credits

released January 1, 2004

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Music Against Fascist, Racist, Communist.... / Zapomeň, you may also like: