Music Against Fascist, Racist, Communist​.​.​.​. / Zapomeň

by Red Insect / Němá Barikáda

/
1.
Vážně bys chtěl po jejich stínem? Slibovaná vize demokracie – svobody. Zubožená země nemocemi, hladem. Teď víš, že jejich systém tě zabíjí. Chorus: Hladový systému nevěří. K upevněný autority oni použijí zbraně, slibovaná humanita jen za tvé přírodní bohatství. Dokonalou je jejich vlastní režim, ty umíráš hlady a stále voláš o pomoc. Chorus: Hladový systému nevěří.
2.
Tvá utkvělá představa o rozlišnosti rasy, vaše matné domněnky o žebříčku hodnot. Konečně už pochop, že není žádný rozdíl, tak pojďme a spalme předsudky a mosty. Chorus : Tak ukaž, tak ukaž, tak ukaž mi „ten“ rozdíl. Zapomeň na hranice, černý, žlutý, bílý, země dala život, nikdo nemá právo – smrt. A teď dobře poslouchej, já ti něco povím : Jediná rasa je lidská rasa, tak ukaž mi „ten“ rozdíl. Chorus : … Nazi, nazi, nazi scum, nazi nazi scum!
3.
(Text k této písni vznikl z básně neznámé autorky, která byla zabita v koncentračním táboře Birkenau) Ne, na našich hrobech nehnijí kříže a náhrobky se neklenou. Ne, nejsou tam ani věnce ani tepané mříže, andělé s hlavou skloněnou, vrby a věnce se zlatým vláknem, svíčka, jež nikdy nezhasí. My hnijem v jamách, politi vápnem, v kostech nám vítr haraší. Chorus: My mrtví žalujem – pro smrt. Tvoříme řetěz kolem světa, semena větrem rozvátá. Čítáme dny, měsíce, léta, čekáme, čas nám nechvátá. A stále víc je nás tu dole, bobtnáme, rostem den co den. Už nadouváme vaše pole až jednou pukne vaše zem.
4.
Zapomeň 02:44
Zapomeň – na spravedlnost. Zapomeň – na toleranci. Zapomeň – na city a přátelství. Zapomeň – na ideály. Zapomeň – na všechno krásný. Zapomeň – na posedlost svobodou. Na prachy – prachy stojí za vším. Na prachy – prachy stojí za vším. I v tobě – a ve mně už jsou!! Recital : Prachy nás provázejí celým naším životem, co všechno jsme ochotni za ně vyměnit, co všechno zatratit? Na co zapomenout? Zapomeň – na spravedlnost. Zapomeň – na toleranci. Zapomeň – na city a přátelství. Nevěříš – všechno má svou cenu. Nevnímáš – kdo už je zaplacen. Udušen – pod tíhou peněz.
5.
Snažil jsem se zvednou hlavu a nadýchat se vzduchu. Byl jsem však stržen k zemi, stržen davem a jeho hysterií. Zpátky ke kořenům, přidat svůj hlas do většiny. Kdosi se pořád snažil změnit mě k obrazu svému. Proč? Když už nevěříme ani sami sobě. Jaká je vlastně naše identita, proč má smysl naše žití. Vždyť naše slovo nemá žádnou cenu – v týhle době.
6.
Těžká práce ve fabrice, ruce trhá, mozek tupí! Výmluvní to definice? Ale žena těžce trpí! Doma v koncentráku. Mužíček teď doma sedí, pivo pije, večeří. Žena běhá, obskakuje, on ji pěstí udeří. V bezvědomí tiše leží, ze zadu k ní přikročí. A pak rychle zvedne sukni, surově ji znásilní. Doma v koncentráku. Přidušená, vyděšená, v bolestech teď procitá. Postaví se, zatne zuby, hořké slzy polyká. Necítí se jako člověk, vždyť to jenom vězeň je. Přines tamto, ukliď tohle a na konci provaz je! Kolik ještě ti barbaři zmaří lidských životů, koncentráky nezmizely, jen zabíjí potichu…

credits

released January 1, 2004

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Music Against Fascist, Racist, Communist.... / Zapomeň, you may also like: