We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Čert ho vem

by Funkce Šroubu

/
1.
Čert ho vem 02:27
Zničeho nic začalo se stmívat. Stará a vyčerpaná tvář ustrašeně do zrcadla dívá, dávno je co přestala se smát. Víc a víc, sýpá. Má už dost, tak čert ho vem! Tak už zbyl jen poslední hřebík do hlavy trefit kladivem. Vono když umírá touhou zemřít nezbejvá už nic tak čert ho vem. Tak čert ho vem, do hlavy trefit kladivem. Sýpá, dyť už má dost tak čert ho vem.
2.
Je to dávno v každym z nás. I v tobě. Brát když přijde pravý čas. I tobě. Teď dát ruku a úsměv. I tobě. Za tváří zloba a hněv. I v tobě. Lásku a svobodu každému z vás. Křik a boj pod tváří milosti. Blaho a radost mam jenom pro vás. Křik a boj pod tváří dobroty. Pod tváří, pod tváří... Ten kdo svou tvář milou má. Ty taky. Tak ji na odiv rád dá. Ty taky. Vždy je na pomoc všem blíž. Ty taky. Víc už ale nevidíš. Ty taky. Netvař se! Pod tváří tvář, ty taky jinou máš.
3.
Prázdný dům, v něm sedí sám. O svém štěstí přemítá. Není to tak, jak kdys si přál. Co měl ztratil, nové nemá. Ta touha zžírá, ten pocit žhne. Hlasy se vtíraj, těžké říct ne. Být zase všechno jako dřív a třeba si žít o trochu líp. Říká se že prej je to hřích, říct dej a pak mě můžeš mít. Tohle zlo není zas tak zlý když zlý za dobrý vymění a pocit štěstí navrátí a všechny chmury rozvrátí. Tak piš, a měj mě rád, pak žij, po svém, nic se nemůže stát. Jen tam dole tvůj oheň plá. Kdy zhasne to rozhodnu já. Jak si přál, co chtěl to má. Jen času míň mu teď zbývá. Říká ať, ať to tak je. Žít krátce dobře, než dlouho zle. Tohle zlo není zas tak zlý když zlý za dobrý vymění a pocit štěstí navrátí a všechny chmury rozvrátí. Tak piš, a měj mě rád, pak žij, po svém, nic se nemůže stát. Jen tam dole tvůj oheň plá. Teď zhas, to sem rozhod já. Mám tě. Si vodepsanej.
4.
Podraz 02:33
Dívá se, tvář se mu ztrácí. Mívá strach a ten se vrací. Vidí a sám se diví, že šílí mrtví i živí. Oni lžou. Nevěř jim. Nevěřim, nevěřim. Neví, jestli věří, jak třpytí se a život měří. Zrcadla lesk, zrcadla odraz, zrcadla stín, zrcadla podraz. Oni lžou. Hledím do zrcadla a nevidím svůj odraz, už jsem ztratil sebe a i svojí vlastní tvář. Zůstala jen nicota tupé prázdnoty odraz. V dálce jsem se rozplynul, jak polární zář. V zmatenosti správných směrů a zatmění mysli boří se ti cesty a zamžívá se cíl. A jenom to zrcadlo si dál na stěně visí a ze tvého života ukouslo si díl.
5.
Za světlem 02:28
Zdáli se blíží bouře na obzoru hřmí. Tma požírá světlo, chlad jde z kamení. To ticho mezi hromy zlostně kol křičí. Svíjí se v nenávisti, svírá se křečí. Bleskem být zasažen, osudem poražen. Vteřiny jako věčnost proplouvají tmou, tváří se jako by nic, vše do sebe vtáhnou. Pohlcen tichem v čase, co se zastavil, čekání na blesk z nebe, co by dodal sil. Vteřinu rozmlátit, v tichu se neztratit. Najít ten správnej směr na cestě za světlem. Zhluboka nadechnout, sevřenou pěst zdvihnout. Do ticha zakřičet na cestě za světlem. Pochodeň zapálit, a nebe rozzářit. Dostatek síly mít na cestě za světlem. Bleskem být zasažen, osudem nesražen, naději neztratit na cestě za světlem.
6.
Syn čerta 01:35
7.
Koráb 02:15
Koráb se houpe na vlnách osudu, kormidlo nikdo nedrží v ruce. Tak si dej bacha, nespadni na hubu. Pomalu usedej, nestávej prudce. Zařvi si ne! Těžko se bránit tomu, co je napsáno jak můžeš vyhrát. Voda je zrádná studená, ty umíš plavat. Skoč! Nesmíš povolit držet si vědomí. To je to jediný co máš. Nikdo ho neveme, nenech se zkrotit. Věřit sám sobě, tělo i mozek v jedný lajně. Začni teď hned!
8.
Tak sem to přehnal a budoucnost mám matnou. Při tahání sirek na mě padla zeď. Žil jsem si užíval a dráždil hvězdu šťastnou. Točí se mi hlava, co teď? Říká se z blbosti a říká se i z nudy, z nedostatku citu, ze zvědavosti. Milion výmluv neukojí moje pudy a nezbaví mě mojí závislosti. Nemlať mě tyčí a nenazývej póvlem. Špatnej nejsem já, ale ten kdo mi to dal. Každéj dělá chyby, každéj někdy volem, tak už se mi neptej, proč sem si to bral.
9.
Pavučina 02:02
Po vláknech sbíhaj se všechny cesty. Chcem být v nich, chcem být rychlejší, lepší. Leť, v nich leť. Z vláken je síť, pavučina. Síť je past. Ať si velká, malá ryba, vplout do ní může být velká chyba. Plav, tak plav, jen plav. Ta síť je past, pavučina.
10.
Blbá story 02:04
Chvíli letět nad zemí, když prach se vznáší, popustit si uzdu a chtít trochu víc. Ulice je prázdná bude všechno snažší, teď už nebrání nic tomu co chceš vzít. Z dálky světla se rychle blíží. No tak běž. A prach usedá na černou zem. No tak běž. Zbraně z kapes svoje cesty skříží. No tak střel. Modrej maják a seš obviněn. No tak... V okně je mříž. Šedý stěny kolem svíraj hrdlo. Na to jed vem. Rok od roku tlač víc a víc. Na to jed vem. Nenávist už dávno zvedla svoje žezlo vždyť už jdeš ven. Tak co teď když můžeš jít pryč. Tak běž. Konečně je tu volnost, teď můžeš splnit plán. Nenávisti volnej průchod, rosekat, rosekat. Všem co ti ublížili, za ty roky za zdí. Pomstít se, vrátit ránu, rosekat, rosekat. Zas výstřel? blbá story! Nemít žádnou zodpovdnost, být strůjcem masaru. Vše živý co se hejbá, rosekat, rosekat. Bránit se, máš důvod touze po krvi. Máš v sobě a nechceš nenávist a bezpráví.
11.
Klín 03:00
Dej si ruku na srdce a druhou na tělo. Řekni všem konečně, že líbit se ti zachtělo, tvoje milování končí s první vráskou, ty se jen směješ a tvář kryješ maskou. Dej si ruku na srdce a druhou na hlavu. A přiznej se konečně, že šlo ti jen o slávu. Ale tvoje láska se ztrácí někde v dálce, když objeví se kariéra, mít moc a práce. Nekonečná propast plná falešných stínů, a v ní hledáš svůj ideál. Je ukryt v kráse, mozku, nebo klínu. Najdeš ho a co dál... Dej si ruku na srdce a druhou na klín, kolik si jich měla, řekni ostatním. Sem, tam, dovnitř, ven a pak rychle pryč, na jedný straně láska a druhý chtíč.
12.
Kyvadlo 02:41
Kyvadlo rozhoupat ještě víc, kormidlo namířit cíli vstříc. Rozehráno máš přesně jak sis přál, rozehrál si hru, v který nejsi král. Jen sobě věřit je dobrá věc. Hlídej si záda, čeká tě klec. Tomu věř! Kdyžs nahoře kámošů máš moc pak se najde někdo, kdo tě má dost, a ve chvíli, kdy to nečekáš tě zradí a veme vše co máš. Záda si krej. Nejvíc nepřátel máš kdyžs moci pán, nejhorší jsou blíž než by sis přál. Skonči včas, abys čest zachoval, skončit včas je cesta jak jít dál. Dej si pozor lidská závist v lidech plodí i nenávist.
13.
Najednou se objeví a zase rychle zmizí, pohled kdy tvář se změní a dá nahlédnout co je v ní. Když rysy sebou trhnou, strach v očích objeví se. V tu chvíli nezatají, že se něčeho bojí. Už je to hrozně dávno, cos prvně otevřel oči. Co bude netrápil ses, dost času bylo jen dnes. A teď když se to krátí, věřit už nejde začít. Lži v pravdu neotočíš, zvlášť když jim sám nevěříš. Říká se prej pravdu má. Uvnitř hlasy dej se k nám. Kdo podved všechny věřící? Ten kdo dal lidem strach. Touha žít beze stresu, věřit ve věčnou spásu. Výměnou za pokání dostaneš jen iluzi, že nespadneš v zatracení, vše se nakonec v prach mění.

about

Band webpage: www.funkcesroubu.cz

Recorded at studio Hacienda in Žirovnice. December 2008.
Mixed and mastered by Miloš Dodo Doležal

credits

released May 20, 2009

Vocals: Sputkyns
Guitar: Bafalo
Guitar: Bafalo Jr.
Bass: Holmi
Drums: Hulán

Guest -

Vocals: Voky

license

all rights reserved

tags

about

PHR Czech Republic

contact / help

Contact PHR

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Čert ho vem, you may also like: